Robert Kiyosaki: „Szykujcie się na największy krach na rynku nieruchomości”

Współautor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” zapowiada, że to, co czeka rynek nieruchomości, będzie dużo gorsze niż kryzys finansowy z 2008 roku.

Słynny autor uważa, że krach w 2023 r. będzie gorszy niż Globalny Kryzys Finansowy (GFC) z 2008 r. i radzi inwestorom, aby zabezpieczyli się, kupując złoto, srebro i bitcoiny.

„Największy krach na rynku nieruchomości w historii. W roku 2008 był światowy kryzys finansowy. W porównaniu z 2023 r. kryzys z 2008 r. będzie niczym. W 2019 r. biurowce w San Francisco były „gorące” W 2023 r. te same budynki straciły 70% wartości (…). Kupujcie złoto, srebro, bitcoiny (…)” – napisał.

Inwestowanie w nieruchomości? „To zły pomysł”

To nie pierwszy raz, kiedy biznesmen ostrzega przed krachem. W lutym br. Kiyosaki zapowiedział, że do 2025 r. cena złota osiągnie 5000 dolarów, srebra wzrośnie do 500 dolarów, a Bitcoina do 500 tys. dolarów. Zapytany o to, dlaczego wierzy właśnie w taki scenariusz, napisał: „Ponieważ wiara w dolara amerykańskiego, fałszywe pieniądze, zostanie zniszczona. Złoto i srebro to pieniądze Boga. Bitcoin to pieniądze ludzi”. Z kolei w marcu br. napisał na Twitterze, że podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej spowodują krach akcji, obligacji, nieruchomości i dolara amerykańskiego.

Kiyosaki od dawna nie poleca nieruchomości jako inwestycji. W książce „Manifest kapitalistyczny” stwierdził, że w wyniku wyborów w 2020 r. marksiści przejęli władzę w USA, podnieśli podatki od nieruchomości oraz wprowadzili kontrolę czynszów – a rosnące stopy procentowe obniżą wartość nieruchomości. „Polecam złoto, srebro i bitcoiny” – pisał na Twitterze w październiku ubiegłego roku.

Zobacz też: Kiyosaki staje po stronie bitcoina. „Kupować jak najwięcej”

Winien jest Biden?

Nie da się ukryć, że Kiyosaki jest szczególnie krytyczny wobec obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, którego obwinia za załamanie gospodarki, a także „komunistyczny” i „przestępczy” system finansowy i edukacyjny w USA. Inwestor nazwał amerykańską walutę fiducjarną „papierem toaletowym” i „fałszywymi pieniędzmi”, które jego zdaniem według niego zaleją Amerykę w postaci „ekonomicznego tsunami”.

Przypomnijmy, że „Bogaty ojciec, biedny ojciec” to napisana przez Kiyosakiego i Sharon Lechter książka z 1997 roku, która przez ponad sześć lat znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Ponad 32 miliony egzemplarzy publikacji zostało sprzedanych w 51 językach w ponad 109 krajach.

Może Cię zainteresować:

Komentarze