Kiyosaki staje po stronie bitcoina. „Kupować jak najwięcej”

Amerykańscy eksperci nie są zgodni co do tego, jak w szerszej perspektywie bitcoin zachowa się po upadku Silicon Valley Bank, Silvergate i Signature. Robert Kiyosaki, znany autor, jest zdania, żeby „kupować go jak najwięcej”.

Słynny autor światowego bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec” powtórzył swoją rekomendację, aby kupować więcej złota, srebra i właśnie bitcoina. Kiyosaki podkreślił też, że w obecnej sytuacji Fed wstrzyknie do amerykańskiej gospodarki masę „fałszywych pieniędzy”.

– Bailout rozpoczęty. Do chorej gospodarki zostanie wstrzykniętych mnóstwo fałszywych pieniędzy. Wciąż rekomenduję to samo rozwiązanie. Kup więcej złota, srebra i bitcoina. Mocno się trzymaj. Przed nami lądowanie awaryjne – napisał Kiyosaki na swoim Twitterze.

Kiyosaki nazywa dolara „fałszywym pieniądzem”, ponieważ jest on poparty kredytem rządu USA, zamiast być przywiązanym do „prawdziwych pieniędzy”, takich jak złoto, co wyjaśnił w jednej z wcześniejszych wypowiedzi.

W niedzielę Departament Skarbu USA, Zarząd Rezerwy Federalnej i Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) wydały wspólne oświadczenie, w którym stwierdziły, że deponenci Silicon Valley Bank i Signature Bank będą mieli dostęp do wszystkich swoich pieniędzy i żadne związane z tym straty nie zostaną przez nich poniesione.

Zobacz też: Boeing zarobi 35 miliardów i pomoże w budowie nowej światowej potęgi

Kiyosaki radzi: złoto, srebro i bitcoiny

Znany autor od dawna doradza inwestowanie w złoto, srebro i bitcoiny, które ostatnio reklamował jako „najlepsze na niestabilne czasy”. W niedawnym ostrzeżeniu przewidział, że „wszystko się zawali”. W grudniu zeszłego roku zasugerował, że inwestowanie w złoto, srebro i bitcoiny doprowadzi do bogactwa, gdy Fed zacznie się miotać i wydrukuje kolejne biliony dolarów.

Na początku tego miesiąca Kiyosaki stwierdził, że światowa gospodarka jest na skraju załamania, ostrzegając przed paniką w sektorze bankowym, zamrożonymi oszczędnościami czy „bail-in”-ami. Przed zamknięciem Signature przewidział też upadek kolejnego banku. W styczniu powiedział, że jesteśmy w globalnej recesji, ostrzegając przed rosnącymi bankructwami, bezrobociem i bezdomnością.

Kiyosaki nie od dziś jest jednym z najbardziej opiniotwórczych ekspertów, którzy mocno wierzą w siłę kryptowalut. „Kocham bitcoiny, ponieważ nie ufam Fed ani Wall Street” – napisał na swoim Twitterze przed dwoma laty, niejako ujawniając swoje preferencje.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze