Będzie jakby luksusowo. Włoski dom mody wybuduje apartamenty w Dubaju

Borykająca się z problemami marka Trussardi i jej licencjobiorca Luxury Living Group poinformowały o nawiązaniu współpracy z firmą MIRA Developments. Jejefektem mają być nowoczesne apartamenty w dzielnicy Al Furjan w Dubaju w Zjednoczonych Emirarach Arabskich.

Inwestycja pod nazwą Trussardi Residences powstanie wszybko rozwijającym się obszarze miasta, niedaleko Palm Jebel Ali – projektu realizowanego przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Apartamenty nie dla każdego

Kompleks ma obejmować 119 apartamentów na 11 piętrach, w tym lokale z jedną, dwiema i trzema sypialniami. Na trzech dodatkowych piętrach znajdą się garaż, kawiarnie i obiekty handlowe, a na otoczonym zielenią dachu pojawią się panoramiczna siłownia oraz bieżnia.

Część apartamentów będzie posiadała tarasy, na których znajdą się prywatne baseny. Mieszkania zostaną zbudowane z materiałów organicznych, takich jak drewno i kamień i będą wyposażone w przedmioty z kolekcji Trussardi Casa home.

Projekty aranżacji wnętrz powstały w wyniku partnerstwa domu mody i licencjobiorcy mebli we współpracy z grupą międzynarodowych i włoskich projektantów i artystów. Wystrój mieszkań ma opierać się na „cichym luksusie” – popularnym obecnie trendzie w światowym designie. Firma podkreśliła, że projekt ma zrównoważony charakter, dzięki wykorzystaniu ekologicznych i pochodzących z recyklingu materiałów.

MIRA Developments z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to firma deweloperska należąca do Mira Group. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo skupiło się na realizacji nadbrzeżnego projektu mieszkaniowego w Ras Al-Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wyspie mieszkalnej w Dubaju.

Zobacz też: Kłopoty w raju. W jednej z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków ceny nieruchomości wzrosły o 100 proc.

Firma na zakręcie?

Decyzja o rozpoczęciu realizacji projektu Trussardi Residences może nieco dziwić, ponieważ stojący za nią dom mody z siedzibą w Mediolanie jeszcze kilka miesięcy temu przechodził poważny kryzys. W marcu cały zarząd firmy Trussardi podał się do dymisji. Na dodatek duet projektantów stojący za marką, Serhat Işık i Benjamin A. Huseby, po prawie dwóch latach zrezygnowali z pełnienia funkcji dyrektorów kreatywnych. Wszystko wskazywało na to, że przedsiębiorstwo będzie w najbliższym czasie restrukturyzowane pod kątem potencjalnej sprzedaży.

Może Cię zainteresować:

Komentarze