Minerd (Guggenheim) o bitcoinie | „Czas zabrać trochę pieniędzy ze stołu”

4 141

CIO Guggenheim powiedział, że „czas zabrać trochę pieniędzy ze stołu”.

Scott Minerd, szef działu inwestycji giganta z Wall Street Guggenheim Partners, który niedawno zdecydował się ulokować fundusze w BTC, powiedział, że niedawny wzrost cen bitcoina był nie do utrzymania w krótkim okresie.

Minerd obwieścił, że nadszedł czas, aby zabrać trochę pieniędzy ze stołu. Pojawiły się spekulacje, czy jest to część strategii Minerda, nakierowanej na kupno BTC po niższej cenie.

CIO Guggenheim ostrzega przed niezrównoważonym rajdem ceny BTC

Dyrektor ds. inwestycji w Guggenheim Partners stwierdził, że niedawny paraboliczny wzrost bitcoina do nowego maksimum, wynoszącego ponad 40 000 USD, był „nie do utrzymania w perspektywie krótkoterminowej”. Jego opinia pojawiła się podczas gwałtownych spadków cen na rynku, które doprowadziły BTC do poziomu poniżej 33 000 USD.

Jak informowaliśmy Was w listopadzie, Guggenheim złożył dokument w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), prosząc o zgodę na alokację milionów dolarów w BTC.

Później Minerd powiedział, że fundamentalna analiza jego firmy wykazała, że ​​wartość bitcoina powinna wynosić około 400 000 USD. Dyrektor zauważył również, że Guggenheim „podjął decyzję o rozpoczęciu alokacji na bitcoin, kiedy bitcoin osiągnął 10 000 USD. To trochę trudniejsze zadanie przy obecnej cenie bliskiej 20 000 USD”.

Czy Guggenheim chce wejść w BTC po niższych cenach?

Popularny komentator rynku kryptowalut Alex Kruger podchwycił słowa Minerda. Zgodnie z dokumentem SEC, deklaracja z wniosku Guggenheim miałaby wejść w życie 31 stycznia 2021 r. Oznacza to, że firma miałaby możliwość zakupu bitcoinów za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) najwcześniej pod koniec stycznia.

Ponieważ cena BTC waha się w przedziale prawie dwa razy większym niż cena, którą Guggenheim sklasyfikował jako „będącą wyzwaniem” dla jego firmy, Kruger zasugerował, że Minerd „chce, aby pozostali realizowali zyski, aby jego firma mogła kupić dołek”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze