Grayscale kupuje 12 320 BTC | To 13x więcej niż dzienna, rynkowa podaż wchodząca na rynek

7 765

W ciągu jednego dnia, Grayscale dołożył do swojego portfolio ponad 12 320 BTC. Rezultatem tej transakcji było zwiększenie salda portfela inwestycyjnego instytucji do blisko 600 000 cyfrowych monet.

Dane z platformy handlu kryptowalutowymi kontraktami terminowymi Bybt ujawniają, że w dniu 21 grudnia 2020 r. w portfelu Grayscale znajdowało się 576 650 bitcoinów. Dzień później liczba ta wzrosła do 588 970. To oznacza wzrost o około 12 320.

Grayscale lubi BTC | 13x więcej niż dzienna, rynkowa podaż wchodząca na rynek

Ostatni zakup Grayscale jest równy 13-dniowej podaży nowo wydobytych bitcoinów. Liczba BTC dodawanych codziennie do całkowitej podaży w obiegu wynosi ok. 900. To, wg aktualnych cen, równowartość 21 milionów dolarów. Całkowite udziały firmy w BTC są wyceniane na nieco ponad 14 miliardów USD. Najnowszy zakup Grayscale wart jest nieco ponad 290 milionów dolarów.

Jeszcze ciekawostka…Dziewięciocyfrowa suma, którą Grayscale wydało właśnie na zakup BTC jest prawie 10 razy większa niż średnia kwota, którą zarządzający aktywami cyfrowymi wydawał tygodniowo w pierwszym kwartale roku na flagową kryptowalutę.

W niedawnym wywiadzie dla CNBC, dyrektor zarządzający Grayscale Investments, Michael Sonnenshein ujawnił, że ​​ich zakupy Bitcoin wzrosły sześciokrotnie rok do roku.

„W Grayscale, nasze przepływy są teraz prawdopodobnie 6-krotnie wyższe niż w zeszłym roku. A typy inwestorów, którzy wprawiają kapitał w ruch, nie przypominają żadnego z inwestorów, których widzieliśmy kiedykolwiek wcześniej. To jedni z największych inwestorów na świecie, a dokonywane przez nich alokacje są większe niż kiedykolwiek wcześniej”.

Według Sonnensheina, obecna hossa Bitcoin różni się od tej z 2017:

„Myślę, że to zupełnie inny scenariusz niż w 2017 roku. Wtedy Bitcoin nie przekroczył tego psychologicznie ważnego poziomu 20 000 dolarów. I naprawdę nie jest dla nas zaskoczeniem, że tak się stało w tym roku. Naprawdę jest kilka ważnych czynników, których nie było w rajdzie 2017. Banki inwestycyjne piszą badania podkreślające wyższość Bitcoina nad złotem. Widzieliście, jak wybitni inwestorzy wychodzą i wspierają tę klasę aktywów. Masz korporacje, które dodają Bitcoiny do swoich bilansów. Nie są to czynniki, które widzieliśmy wcześniej w przypadku tego zasobu”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze