Od teraz Opera jest jeszcze bardziej „krypto”

2 972

Od teraz przeglądarka Opera umożliwia bezpośredni dostęp do ekosystemu DApp opartego na BNB Chain

Nowa integracja z BNB Chain umożliwia użytkownikom Opery dostęp do zdecentralizowanych aplikacji, w tym DEX, takich jak PancakeSwap, 1inch i BiSwap.

Przyjazna dla kryptowalut przeglądarka Opera zintegrowała BNB Chain, zdecentralizowany ekosystem blockchain, wcześniej znany jako Binance Smart Chain, aby umożliwić korzystanie z zdecentralizowanych aplikacji opartych na BNB Chain (DApps) na Androidzie, iOS i na komputerowych wersjach swojej przeglądarki Crypto.

Integracja umożliwi 350 milionom użytkowników Opery zakup tokena BNB (Build N Build) za pomocą fiat oraz wysyłanie i odbieranie go za pośrednictwem wbudowanego portfela kryptograficznego Opera, a także dostęp do DApps w ekosystemie BNB Chain.

Lista obejmuje zdecentralizowane giełdy (DEX), takie jak PancakeSwap, 1inch i BiSwap, a także zdecentralizowane produkty finansowe (DeFi), takie jak DRIP Venus, Tranchess, Treehouse, ApeSwap i AutoShark Finance.

Integracja łańcucha BNB przeglądarki Opera Crypto Browser następuje po wydaniu w kwietniu wersji beta przeglądarki Web3 na urządzenia z systemem iOS, iPhone i iPad. Opera rozpoczęła projekt Crypto Browser na początku tego roku, aby skupić się na Web3 i ułatwić nawigację po aplikacjach DApp, grach i platformach Metaverse. Od tego czasu firma ta rozszerzyła wsparcie dla dziewięciu głównych ekosystemów blockchain: Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network, a teraz BNB Chain.

Według Patricka Degenhardta z BNB Chain, głównym celem społeczności Binance Chain jest stworzenie infrastruktury dla „równoległego wirtualnego ekosystemu świata” i zachęcenie kolejnych miliardów osób do kryptowalut. Dodał, że „zwiększenie adopcji zasobów cyfrowych i technologii blockchain wymaga znacznych wysiłków w zakresie integracji Web2 i Web3”.

Komentując najnowsze osiągnięcie, założyciel i dyrektor generalny 5ire, Pratik Gauri, powiedział, że Opera już w 2018 roku rozpoczęła tworzenie swojego produktu zgodnie ze standardami Web 3.0”.

Uważa, że ​​jest to zmiana zasad gry, ponieważ jeśli systemy bezpieczeństwa Opery okażą się niezawodne z biegiem czasu, wielu inwestorów i daytraderów będzie chciało używać jej przeglądarki zamiast innych, dodając, że:

„I to jest właśnie intencją Web 3.0. Aby dane osobowe należały do ​​jednostki, aby wielkie korporacje nie zarabiały miliardów na handlu twoimi danymi i stworzonymi przez ciebie treściami, kiedy Ty nic nie dostajesz. Po drugie, jeśli system będzie bezpieczny, będziemy rządzić rynkami, jeśli chodzi o transformację społeczeństwa do Web 3.0”.

Opera od dawna jest częścią przestrzeni kryptowalut i stała się pierwszą główną przeglądarką, która w 2019 roku akceptowała płatności Bitcoin (BTC).

Według Jorgena Arnesena z Opery, przeglądarka Crypto została zaprojektowana tak, aby dostosować się zarówno do doświadczonych, jak i nowych użytkowników kryptowalut i jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Web3.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze