Opera wprowadza obsługę 8 blockchainów (w tym Bitcoin i Solana)

Dzięki najnowszej aktualizacji przeglądarka Opera będzie kompatybilna z 8 popularnymi blockchainami. Wśród nich znalazły się sieci Bitcoin i Solana.

Integracja objęła również sześć innych sieci: Polygon, Celo, StarkEx, Ronin, IXO i Nervos Network.

Opera zmierza w stronę Web3

Oczekiwania związane z Web3 są coraz większe, o czym informowaliśmy już na początku roku w artykule przedstawiającym 5 niezwykłych prognoz Web 3 na 2022 r. Web3 ma przede wszystkim oferować decentralizację i wykorzystywać technologię blockchain, a do tego korzystać z tokenów. Nic więc dziwnego, że twórcy przeglądarki Opera postanowili zintegrować ją z popularnymi sieciami blockchain. Jest to istotny krok na drodze do wprowadzenia użytkowników przeglądarki do Web3. Obecnie korzysta z niej około 380 milionów użytkowników.

Pierwsza przeglądarka Web3: Crypto Browser

Na początku roku Opera ogłosiła prace nad projektem Crypto Browser. Chodziło o stworzenie pierwszej przeglądarki Web3, która zapewni użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnej przeglądarki Brave (zobacz również: Brave 2.0 | Żegnajcie scentralizowane portfele, witajcie DEX-y) Opera Crypto Browser ma wbudowany portfel kryptowalut.

Osoby, które chciałyby się zapoznać z możliwościami nowej krypto przeglądarki, mogą ją pobrać z oficjalnej strony firmy. Należy jednak pamiętać, że oprogramowanie dostarczane jest w fazie beta, więc może zawierać błędy.

Opera Crypto Browser
Źródło: opera.com

Najważniejsza technologia internetowa

Jørgen Arnesen związany z mobilną wersją przeglądarki Opera stwierdził niedawno, że ostatecznie Web3 jest na dobrej drodze, aby stać się główną technologią internetową, a użytkownicy nie będą nawet wiedzieli, że wchodzą z nią w interakcję. Muszą natomiast być z tego zadowoleni i mieć pewność, że korzystają z tego w sposób przynoszący realne korzyści.

„Ultimately, Web3 is on its way to becoming a mainstream web technology and users won’t need to know they’re interacting with it. They need to get a superior user experience and a true benefit”.

Co sądzisz o tym, że kolejna popularna przeglądarka internetowa wprowadza funkcje związane z kryptowalutami i Web3?

Może Cię zainteresować:

Komentarze