„Zdrajcy Polski”, „zaczadziali ideologicznie”. Członkowie RPP przepraszają za Glapińskiego: „To niegodne”

„Zaczadziali ideologicznie”, „umysł już gorzej im pracuje”, „zdrajcy Polski”… To tylko kilka określeń, jakich pod adresem nieprzychylnych mu ekonomistów i mediów użył Adam Glapiński.

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej jej przewodniczący Adam Glapińskiw sposób mało wyrafinowany skrytykował ekonomistów, którzy nie byli mu przychylni.

Kotecki: „Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni”

Za słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego postanowił przeprosić Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej. Swoje oświadczenie opublikował w serwisie X (dawny Twitter):

Źródło:: X

Ze względu na to, że post został przez serwis X oznaczony komunikatem „Te multimedia mogą zawierać nieodpowiednie treści”, zdecydowaliśmy się opublikować jego screen.

Dodajmy, że Ludwik Kotecki jest ekonomistą i urzędnikiem państwowym. W latach 2008–2012 pełnił funkcję podsekretarza i sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, a w latach 2009–2012 był pełnomocnikiem rządu do spraw wprowadzenia euro przez Rzeczpospolitą Polską. W latach 2012–2015 był głównym ekonomistą Ministerstwa Finansów, a następnie pełnił funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie. Jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2022–2028.

Zobacz też: Światowa Rada Złota: zmiana na stanowisku przewodniczącego. Co oznacza dla rynku?

Tyrowicz: „Pocieszam, bo mogło być znacznie gorzej”

Co ciekawe, Kotecki nie jest jedynym członkiem Rady Polityki Pieniężnej, który postanowił przeprosić internautów za skandaliczne słowa prezesa NBP. Na podobny krok zdecydowała się Joanna Tyrowicz. W swoim wpisie w serwisie LinkedIn napisała: „Chciałam Państwa bardzo przeprosić, ale jednocześnie pocieszyć. Przeprosić, bo wyszło co wyszło. Poza wczorajszym występem (przepraszam: wystąpieniem) wyszło też, że przez niemal rok podkreślałam łatwowiernie, że 'Rada nie zakończyła cyklu podwyżek’, nieświadomie wprowadzając Państwa w błąd. Pocieszyć, bo mogło być znacznie gorzej. W dwu godzinnym strumieniu świadomości usłyszeliście Państwo mnóstwo, ale szczęśliwie niewiele o gospodarce, w tym w szczególności nie padło kilka bardzo szkodliwych zdań” – to fragment jej wpisu.

Joanna Tyrowicz jest ekonomistką i nauczycielką akademicką, Jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkiem Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2022–2028.

Może Cię zainteresować:

Komentarze