Ona wciska się praktycznie wszędzie! Tym razem Żabka celuje w kierowców

Żabka Drive będzie stanowiła połączenie tradycyjnych sklepów sieci oraz koncepcji Żabka Nano.

Grupa Żabka, która w październiku otwiera sklep numer 10 000, zadeklarowała, że planuje otwierać ponad 1 tysiąc sklepów rocznie. W tym miesiącu uruchomi również pierwsze sklepy w dwóch nowych formatach: Drive i Non Stop.

Żabka dla kierowców

Żabki Drive umożliwią zrobienie zakupów bez konieczności wychodzenia z samochodu. Będzie można w nich zamówić produkty z oferty gastronomicznej Caffe. Wewnątrz sklepu znajdzie się strefa ze stołami – można będzie tam spożyć posiłek lub naładować telefon.

Wiadomo już, że pierwszy punkt typu Drive zostanie otwarty w Piasecznie, na ulicy Puławskiej.

– Nie zwolnimy tempa, będziemy otwierać ponad 1 tys. sklepów rocznie, ale aby to robić, musimy cały czas rozwijać nasz format – powiedział na konferencji prasowej Adam Manikowski, wiceprezes grupy Żabka i dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Przedstawiciele Żabki twierdzą, że jest ona obecnie największą siecią sklepów autonomicznych w Europie. Przypomnijmy, że pierwszy „sklep z płazem” powstał w 1998 roku w Swarzędzu koło Poznania. W latach 2016-2021 otwarto aż 4 tys. nowych sklepów Żabka.

Od 2018 roku struktura organizacyjna Żabki oparta jest o strukturę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Od marca 2016 roku prezesem i dyrektorem generalnym spółki jest Tomasz Suchański.

Zobacz też: Poczta Polska „złapała” dobry deal. W grę wchodzą miliony

Czas na jubileusz

Jubileuszowy, dziesiąty tysiący sklep Żabki, zostanie otwarty w Poznaniu, w centrum handlowym Stary Browar. Zobaczymy tam w akcji robota Robbie, który jest już znany z Żabek Nano i zajmuje się przygotowywaniem hot-dogów.

Z kolei pierwszy sklep hybrydowy zostanie otwarta w Warszawie, przy ulicy Wolskiej. Będzie czynny przez całą dobę, z wyjątkiem 15-minutowej przerwy technicznej w nocy.

Może Cię zainteresować:

Komentarze