Założyciel Cash App zasztyletowany w centrum San Francisco

Założyciel wielomiliardowej firmy technologicznej Cash App, Bob Lee, został we wtorek śmiertelnie pchnięty nożem w pobliżu centrum San Francisco. Przykrą informację przekazała jego rodzina. W chwili śmierci Lee był dyrektorem ds. produktów w firmie kryptowalutowej MobileCoin.

Wyprowadził się, ale wrócił na spotkanie

Departament Policji San Francisco przekazał w komunikacie prasowym, że funkcjonariusze odpowiedzieli na zgłoszenie na Main Street o 2:35 rano. Po przyjeździe na miejsce znaleźli 43-letniego mężczyznę z widocznymi ranami kłutymi. Ofiara zmarła w szpitalu.

Na nagraniu ujawnionym przez San Francisco Standard, uchwyconym kamerą przemysłową, widać Lee idącego opustoszałą uliczką i najwyraźniej szukającego pomocy. Policja znalazła nieprzytomnego przedsiębiorcę w dzielnicy Rincon Hill z dwoma ranami kłutymi klatki piersiowej. Zaczęła udzielać mu pomocy, zanim przewiozła go do szpitala, gdzie jednak zmarł.

Ojciec Lee opublikował wiadomość na Facebooku w środę, pisząc: „Właśnie straciłem mojego najlepszego przyjaciela, mojego syna Boba Lee, kiedy stracił życie na ulicy w San Francisco we wtorek rano”.

Przedsiębiorca technologiczny wyprowadził się z San Francisco w obawie przed rosnącą tam przestępczością. Pech chciał, że wszystko po to, by zostać zasztyletowanym podczas ponownej wizyty w mieście. Wrócił, by wziąć udział w spotkaniu biznesowym, a potem spotkać się ze znajomymi.

– Otwarcie mówił na temat pogarszającej się sytuacji stanu San Francisco, dlatego właśnie przeniósł się do Miami – powiedział Jake Shields, mistrz UFC, który był jego przyjacielem.

„Nasz drogi przyjaciel i kolega, Bob Lee, zmarł wczoraj w wieku 43 lat, pozostawiony kochającej rodzinie i grupie bliskich przyjaciół i współpracowników” – powiedział Josh Goldbard, dyrektor generalny MobileCoin.

Może Cię zainteresować: Elon Musk wyśmiewa gigantyczny pozew inwestorów Dogecoin

Założył Cash App – firmę wartą miliardy

Lee do MobileCoin trafił jako inwestor i doradca na wczesnym etapie rozwoju firmy. Następnie został dyrektorem ds. produktów i pomógł uruchomić aplikację Moby. Był też dyrektorem ds. technologii w firmie zajmującej się płatnościami cyfrowymi Square w 2013 r., kiedy uruchomiła aplikację do przesyłania pieniędzy, znaną obecnie jako Cash App.

Cash App to aplikacja płatnicza na smartfony, która umożliwia przelewy pieniężne bezpośrednio między użytkownikami. Według Forbesa obecnie jej wartość przekracza 40 miliardów dolarów. Od uruchomienia w 2013 r. baza użytkowników gwałtownie wzrosła, osiągając siedem milionów miesięcznie w 2017 r. i wzrastając do 30 mln w 2020 r.

W oświadczeniu policji nie podano żadnych szczegółów na temat okoliczności zdarzenia.

Zobacz również:

Komentarze