Stary produkt, nowe opakowanie? Znamy już ceny i funkcje iPhone 15. Apple został zmuszony do ważnej zmiany

Jedni go hejtują, inni nie wyobrażają sobie bez niego życia. Tak w dużym skrócie można opisać flagowy produkt firmy Apple, którym jest iPhone. Właśnie odbyła się prezentacja najnowszej odsłony tego smartfona. Czy iPhone 15 zaskoczy czymś nowym swoich oddanych użytkowników?

iPhone 15 już po prezentacji. Co nowego?

Od kilku dniu internet pełny był rozmaitych plotek na temat najnowszej odsłony smartfona firmy Apple. Dziś wiemy już znacznie więcej i są to informacje pewne. Odbyła się bowiem oficjalna prezentacja iPhona 15. Po debiucie wiemy już, że podobnie jak do tej pory, iPhone będzie dostępny w czterech wariantach. Główne różnice między nimi dotyczą wielkości ekranu oraz parametrów technicznych, takich jak np. prędkość procesora, czy pojemność. Urządzenie ma mieć rekordowy, bo aż 5-krotny zoom optyczny. Potwierdziły się także plotki, mówiące o tym, że iPhone 14 był ostatnim, wyposażonym w złącze Lightning. W jego miejsce wbudowany będzie port USB-C. Ten ruch został wymuszone na Apple przez Unię Europejską. Według wytycznych, od 2024 roku wszystkie urządzenia wypuszczane na europejski rynek muszą być wyposażone w USB-C. Ile trzeba będzie zapłacić za iPhone 15 i kiedy będzie dostępny w sprzedaży?

Zobacz też: Chwilowe tarapaty, czy dłuższy kryzys? Sprzeczne doniesienia na temat sytuacji gospodarczej w Niemczech

Data premiery i ceny nowego smartfona od Applea. Tanio nie będzie

Sprzedaż nowej wersji iPhonea w Polsce ma ruszyć 15 września (piątek) od godz. 10:00. Jednak nie wszystkie cztery wersje wejdą do sprzedaży w tym samym czasie. Prawdopodobnie wersja iPhone 15 Pro Max / Ultra pojawia się w sklepach miesiąc później. Przecieki, które krążyły po internecie przewidywały, że iPhone 15 będzie kosztować 899 USD, wersja 15 Plus 999 USD, wersja 15 Pro 1199 USD, wersja 15 Pro Max / Ultra 1299 USD. Po konferencji Apple, na którym zaprezentowano najnowszy smartfon wiemy już, że wersja 15 Pro będzie kosztować 999 USD, a wersja Pro Max będzie zaczynać się od 1199 USD. Zatem tanio nie będzie. Szczególnie jeśli przeliczymy te ceny na złotówki. Polskie ceny tego modelu, w zależności od wersji będą oscylować w widełkach 5999-7999 zł. Niewykluczone, że będzie jeszcze drożej, ponieważ ma pojawić się również wersja z pamięcią 1TB, która może dobić do 10 tys. zł.

Może Cię zainteresować:

Komentarze