Potężna konfiskata w najbezpieczniejszym mieście świata. Zdjęcia mówią wszystko!

W środku nocy, w jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie, rozpoczęła się operacja o skali niewidzianej od lat. Singapurska policja przeprowadziła jedną z największych operacji przeciwko praniu brudnych pieniędzy, konfiskując majątek o wartości prawie miliarda dolarów singapurskich.

Singapur – najbezpieczniejsze miasto świata kryło skarby przestępców

Singapur, znany ze swojego wyjątkowo niskiego wskaźnika przestępczości, został wstrząśnięty doniesieniami o rozmiarach tej operacji. W trakcie akcji skonfiskowano złote sztabki, drogie torebki, wino i zegarki. Jednak najbardziej zaskakujące było znalezienie S$23 milionów w gotówce. Te fundusze, ukryte w luksusowych nieruchomościach i samochodach, są teraz w rękach władz, które są zdeterminowane, by doprowadzić winnych przed sąd.

Nie była to jednak typowa operacja przeciwko lokalnym przestępcom. Dziesięć aresztowanych osób posiadało zagraniczne paszporty, w tym z Chin, Kambodży, Turcji i Vanuatu. Wszechstronność tej grupy wskazuje, że mieliśmy do czynienia z międzynarodową organizacją przestępczą. Zdaniem władz, podejrzani zajmowali się praniem pieniędzy uzyskanych z przestępczości zorganizowanej, w tym oszustw internetowych i hazardu online.

Zobacz również: Założyciel Cardano przejechał się po Ethereum. „Kompletna porażka”

Jasne ostrzeżenie dla przestępców

David Chew, dyrektor departamentu spraw gospodarczych w Singapurze, był jasny w swoim przesłaniu: „Nie tolerujemy wykorzystywania Singapuru jako azylu dla przestępców. Jeśli cię złapiemy, aresztujemy. Jeśli znajdziemy twoje nielegalnie zdobyte dobra, skonfiskujemy je. Postaramy się ukarać cię z całą surowością naszego prawa”.

Policja informuje, że dodatkowo 12 osób pomaga w śledztwie, a kolejnych 8 jest na liście poszukiwanych. Wszechstronność tej operacji świadczy o zaangażowaniu międzynarodowej społeczności.

Centralny bank Singapuru i lokalny regulator finansowy również włączyli się w śledztwo, wskazując na potencjalne naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy przez niektóre instytucje finansowe. Ich ostrzeżenie jest jasne: te, które nie przestrzegają przepisów, będą musiały zmierzyć się z konsekwencjami.

Operacja ta jest przypomnieniem dla wszystkich, że nawet w najbezpieczniejszych miejscach na świecie, przestępczość zorganizowana ma się bardzo dobrze.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.