Polski startup podbija świat. Chce zrewolucjonizować budownictwo

Współczesna budownictwo to nie tylko beton i stal, ale również (a może i przede wszystkim) zaawansowana technologia. Jedną z firm, na które warto zwrócić uwagę jest taka założona przez Polaków. To startup, którego ambicją jest przedefiniowanie sposobu, w jaki monitorujemy postępy w branży budowlanej.

Godny uwagi startup założony przez Polaków

Założyciele AI Clearing, Adam Wiśniewski i Michał Mazur, nie zadowolili się tradycyjnym podejściem do monitorowania budów. Postanowili połączyć nowoczesne technologie z sektorem, który wydawałoby się nie być zbyt „tech-friendly”. Efekt? System, który wykorzystuje drony, aplikacje mobilne i algorytmy sztucznej inteligencji do śledzenia postępów na placu budowy. Brzmi jak rocket science, ale ma to sens.

Pomyślmy o gigantycznych projektach – autostradach, lotniskach czy kolejach. Ręczne śledzenie postępów to niezwykle czasochłonny proces. Dzięki AI Clearing, możliwe są codzienne aktualizacje, a ewentualne problemy można wykryć i rozwiązać.

Każdy sektor ma swoje wyzwania. W budownictwie brakuje doświadczonych inżynierów i geodetów. W tym kontekście technologie takie jak AI Clearing stają się coraz bardziej porządane. To przede wszystkim narzędzie usprawniające prace na budowie. W dodatku firma już współpracuje z potężnymi graczami rynkowymi, takimi jak VINCI czy Galp. Ich niedawny kontrakt z NEOM w Arabii Saudyjskiej tylko potwierdza, że założony przez Polaków startup ma plany na skalę globalną.

Zobacz także: Brazylia wchodzi w nową erę. Blockchain stanie się dla nich codziennością

Cel? Pozyskiwanie środków i światowa ekspansja

Z nowo pozyskanymi środkami, firma zamierza jeszcze bardziej zintensyfikować swoją działalność. Wzmacnianie zespołów sprzedaży, marketingu oraz obsługi klienta to tylko część planów. Ważne jest również dalsze rozwijanie technologii, aby być zawsze o krok przed konkurencją.

Nie można też zapomnieć o zaangażowaniu inwestorów. Wspierający AI Clearing fundusze venture capital, takie jak nowojorska Prudence czy polskie Inovo i Innovation Nest, dostrzegli potencjał firmy i zdecydowali się postawić na jej rozwój.

To wspólne zaufanie i dążenie do innowacyjności prowadzi do przełomowych rozwiązań w branży. Taka synergia biznesu i technologii przynosi wymierne korzyści zarówno dla sektora budowlanego, jak i dla gospodarki jako całości.

AI Clearing to namacalny dowód, że polskie startupy mają potencjał, by zdobyć światową scenę. W erze cyfrowej, polska innowacyjność i przedsiębiorczość stanowią ważny element globalnego rynku technologicznego.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze