Kiyosaki przepowiada przyszłość: dlatego Bitcoin niebawem będzie bezcenny

Robert Kiyosaki, znany autor bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, wyraził swoje przemyślenia na temat przyszłości kryptowalut. Jego zdaniem, po wprowadzeniu Pieniądza Cyfrowego Banku Centralnego (CBDC), Bitcoin stanie się „bezcenny”.

CBDC kontra kryptowaluty: Bitcoin „bezcenny”?

Kiyosaki uważa, że unikalna wartość i decentralizacja Bitcoina będzie miała kluczowe znaczenie, zwłaszcza w porównaniu z cyfrowymi walutami wspieranymi przez rządy.

Podczas gdy CBDC stanowiłby scentralizowaną cyfrową wersję waluty danego kraju, decentralizowana natura Bitcoin, ograniczona podaż i globalne przyjęcie mogą podkreślić jego znaczenie w gospodarce zdominowanej przez CBDC.

CBDC to temat, który od jakiegoś czasu budzi duże zainteresowanie w świecie finansów. Wiele krajów badających możliwość wprowadzenia własnych cyfrowych walut chce zmodernizować systemy płatnicze, zredukować koszty transakcji i zwiększyć kontrolę nad polityką pieniężną. Jednak przyszłe relacje między tymi scentralizowanymi środkami płatniczymi a zdecentralizowanymi aktywami, takimi jak Bitcoin, wciąż są przedmiotem spekulacji.

Mimo optymistycznych przewidywań Kiyosakiego, opinie wśród ekspertów finansowych są podzielone. Niektórzy twierdzą, że CBDC i kryptowaluty mogą współistnieć, oferując wzajemne korzyści. Inni są zdania, że rządowe waluty cyfrowe mogą przyćmić, a nawet zagrozić pozycji kryptowalut.

Jego komentarze zostały dodatkowo wzmocnione przez ogłoszenie Citibanku. To o zastosowaniu technologii blockchain do przekształcenia oszczędności instytucjonalnych w tokeny Citibanku, co umożliwiłoby natychmiastowe transakcje międzynarodowe przez całą dobę.

Zobacz także: Krypto przestępca schwytany na lotnisku. Spróbują odzyskać jego 1,3 miliarda

Podzielone zdania

W kontekście politycznym, Tom Emmer we wrześniu ponownie zgłosił projekt ustawy mający na celu zapobieganie tworzeniu CBDC przez Rezerwę Federalną. Emmer obawia się, że CBDC może podważyć podstawowe zasady prywatności finansowej i amerykańskiego stylu życia. Gubernator Florydy, Ron DeSantis, zaproponował zakaz wprowadzenia CBDC w swoim stanie, podczas gdy ze strony demokratycznej, Robert F. Kennedy Jr. wyraził obawy dotyczące prywatności danych finansowych osób fizycznych w kontekście CBDC.

Nie ulega wątpliwości, że krajobraz finansowy stoi przed wielką ewolucją. W miarę zbliżania się CBDC, relacje z krypto z pewnością będą miały ogromny wpływ na przyszłość pieniądza i inwestycji.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze