Messi zainwestuje w esport. Dołączy do znanego kolegi z reprezentacji

Znany na całym świecie piłkarz, Lionel Messi, niespodziewanie wkroczył w świat esportu. Dołączył do Sergio Agüero, zostając współwłaścicielem organizacji Krü Esports. Drużyna, którą Agüero założył w 2020 roku, zyskała więc nowego, wpływowego partnera. Messi, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, wzbogaci Krü swoją globalną marką. Agüero już wyraził radość z tego powodu. Podkreślił, że przyjaźń, którą dzieli z Messim, przeniesie się teraz na grunt biznesowy.

Esport i piłka nożna zacieśniają więzi

Najnowszy ruch Messiego to znak czasów. Pokazuje on, jak świat sportu i esportu coraz częściej się przenikają. Messi, świeżo po triumfie na Mistrzostwach Świata FIFA 2022, nie spoczywa na laurach. Rozszerza swoje działania o nową, dynamicznie rozwijającą się dziedzinę.

Przez wejście do Krü Esports, staje w szeregu z innymi sławnymi sportowcami. Beckham, Van Dijk czy Casemiro to tylko niektórzy z nich. Wszyscy oni odkryli potencjał tkwiący w rywalizacji cyfrowej.

Messi przyczyni się do rozwoju Krü. Organizacja już teraz współpracuje z Visa. Ma drużyny w takich grach jak Valorant od Riot Games czy Rocket League od Epic Games. Działają tam również twórcy treści.

Zobacz także: W USA upadł kolejny bank, piąty w tym roku. Mamy się czego bać?

Messi i esport to dopiero początek?

Dołączenie Messiego do świata e-sportu to wyraźny sygnał. Wskazuje on na rosnące znaczenie tej branży. Tradycyjny sport i gaming łączą się. Takie kroki jak ten Messiego to nie tylko strategie marketingowe. To także świadectwo zmieniającej się kultury jak i szeroko pojętych trendów.

Przyszłość pokaże, jak obecność takiego giganta sportu wpłynie na Krü Esports. Jedno jest pewne. Esport właśnie zyskał kolejnego potężnego sojusznika. Messi, swoim nazwiskiem i wpływami, może odmienić oblicze całego gamingu.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze