Ile będzie kosztował Bitcoin na koniec listopada? Ekspert ma swoją teorię

W świecie kryptowalut wrze od przewidywań. Rachel Lin, która stoi za platformą SynFutures, ma własną teorię. Uważa, że Bitcoin może znacząco zyskać na wartości.

Prognozy cenowe na koniec listopada

Październik, którego inwestorzy często nazywają „Uptober” ze względu na wzrosty cen Bitcoina, właśnie się skończył. Pomimo ostatniego wzrostu do 36 000 dolarów, cena największej na świecie kryptowaluty spadła poniżej 35 000 dolarów. Inwestorzy są obecnie w stanie niepewności, zastanawiając się nad dalszymi ruchami. Czy przebije dotychczasowy sufit i poszybuje wyżej, czy jednak zostanie skutecznie powstrzymana w okolicy obecnego poziomu?

Rachel Lin, znana postać w branży kryptowalut, w rozmowie z popularnym portalem The Block podzieliła się swoimi osobistymi oczekiwaniami. Spodziewa się ona, że do końca listopada cena Bitcoin wzrośnie do 47 000 dolarów.

– Ubiegły tydzień ugruntował reputację października jako „Uptober”, ponieważ Bitcoin odnotował prawie 29-procentowy wzrost wartości. Co jeszcze bardziej interesujące, gdy spojrzymy na dane historyczne, listopad wydaje się być jeszcze lepszy niż październik, ze średnią stopą zwrotu wynoszącą ponad 35%. Jeśli podobne zwroty zostaną osiągnięte w listopadzie, możemy przewidywać, że BTC osiągnie poziom około 47 000 dolarów do końca tego miesiąca – powiedziała.

Lin swoje przewidywania opiera przede wszystkim na danych historycznych. Zauważa, że listopad tradycyjnie przynosi lepsze wyniki niż październik. Średnia stopa zwrotu właśnie w tym miesiącu często przekraczała 35%.

Jeśli Bitcoin powtórzy historyczne wyniki, możemy spodziewać się dużej zwyżki cenowej. Lin wskazuje, że październik już umocnił swoją reputację jako miesiąc wzrostów.

Zobacz także: Co jeśli ETF oparty na Bitcoin nie wypali? Czeka nas twarde lądowanie?

Nie tylko Bitcoin. Zwiększony ruch na rynku kryptowalut

Ekspertka zwraca uwagę nie tylko na cenę Bitcoina. Mówi też o generalnym dynamicznym wzroście aktywności w ekosystemie kryptowalut. W ostatnim czasie zauważono wzrost liczby transakcji, szczególnie tych dużych, przekraczających 100 000 dolarów. To – przynajmniej jej zdaniem – może sygnalizować rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych.

Analizując ostatnie przepływy kapitału, ekspertka wskazuje na napływ około 325 milionów dolarów do sektora kryptowalut. Z tej kwoty, prawie 300 milionów trafiło bezpośrednio do Bitcoina.

Te obserwacje, zdaniem Lin, połączone z prognozami cenowymi, rysują optymistyczną przyszłość dla najpopularniejszej kryptowaluty.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze