UK szuka dyrektora do opracowania cyfrowego funta

1 849

Niedawno opublikowane raporty wskazują, że Ministerstwo Skarbu UK szuka nowego szefa, który przejmie rozwój cyfrowego funta, kryptowaluty wspieranej przez Bank Centralny (CBDC). Można to interpretować jako deklarację intencji Wielkiej Brytanii, kraju wyraźnie zainteresowanego wydaniem własnego CBDC, aby rozpocząć testowanie jego przydatności.

Doniesienia odnoszą się do nowej publikacji Ministerstwa Skarbu Wielkiej Brytanii na oficjalnym koncie LinkedIn, w której organ odpowiedzialny za politykę pieniężną narodu brytyjskiego twierdzi, że poszukuje „Szefa Waluty Cyfrowej Banku Centralnego”.

Wśród specyfikacji dotyczących wakatu agencja podaje, że wybrany kandydat „będzie odpowiedzialny za kierowanie pracami Ministerstwa Skarbu w zakresie ewentualnego rozwoju funta cyfrowego, cyfrowej waluty Banku Centralnego Wielkiej Brytanii. Ta osoba musi współpracować z Bankiem Anglii. Że swoim zespołem musi zająć się wszystkimi niezbędnymi kwestiami dotyczącymi rozwoju CBDC.

W wakacie wskazano między innymi, że poszukiwanie tej osoby wynika z zainteresowania rządu. Wybrany kandydat zajmie się badaniem możliwości oferowanych przez cyfrowe wersje ich odpowiednich walut fiducjarnych, w zakresie technologii finansowych, systemów płatności i inne aspektów związanych z CBDC.

Chociaż można to uznać za deklarację woli ze strony rządu UK, prawda jest taka, że ​​naród ten wciąż określa swoje stanowisko w tej sprawie, zwracając baczną uwagę na ewolucję, jaką rejestruje ekosystem walut cyfrowych w ostatnich miesiącach.

Pod koniec ubiegłego roku wiceprezes Banku Anglii, Jon Cunliffe, wskazywał, że upadek FTX i jego wpływ na sektor kryptowalut uwidacznia potrzebę emisji cyfrowego funta. Zaprosił regulatorów i władze by poważniej rozważyć tę propozycję.

Weźmy pod uwagę, że są już kraje, które są dość zaawansowane w tej kwestii. Wyróżniają się przypadki Chin, Bahamów, Nigerii i Jamajki, które już wyemitowały własne CBDC i są w fazach testowych, podczas gdy inne narody badają możliwości, jakie te aktywa przyniosłyby ich lokalnym gospodarkom.

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, ostatnio opublikowane raporty wskazują, że na horyzoncie pojawia się już nowa ustawa promowana przez Skarb Państwa, regulująca kryptowaluty oraz wszelkie aspekty związane z cyfrowymi aktywami.

Komentarze