Elon Musk ujawnia, że ​​rząd USA szpieguje na Twitterze. Bitcoin w dół

Elon Musk ujawnił, że ​​agencje rządowe USA mają pełny dostęp do aktywności użytkowników Twittera, w tym wiadomości prywatnych. Bitcoin zareagował spadkami.

Elon Musk: to mnie zaskoczyło

Musk, w wywiadzie udzielonym telewizji FOX powiedział, że różne agencje rządowe USA miały pełny dostęp do aktywności użytkowników Twittera. W tym DM, czyli wiadomości prywatnych poszczególnych obywateli. Te rewelacje zszokowały kryptowalutowego Twittera, powodując skuteczne spadki cen Bitcoinów.

Miliarder powiedział gospodarzowi programu Tuckerowi Carlsonowi, że rząd Stanów Zjednoczonych również szpiegował wiadomości prywatne użytkowników pod poprzednim kierownictwem.

Stopień, w jakim różne agencje rządowe faktycznie miały pełny dostęp do wszystkiego, co dzieje się na Twitterze, mnie zaskoczył.

Elon Musk, FOX News

Skomentował również wady sztucznej inteligencji (AI) dla ludzkości. Powiedział, że jest ona „bardziej niebezpieczna niż źle zarządzany projekt samolotu lub spartaczona produkcja samochodów”. Musk uważa, że ​​sztuczna inteligencja ma potencjał wręcz unicestwienia naszej cywilizacji. Najwyraźniej po to, żeby odpowiednio na tym zapanować, jakiś czas temu przedstawił swoją nową firmę AI, którą nazwał X.AI. Ta ma rywalizować z ChatGPT – produktem przedsiębiorstwa OpenAI, w który zresztą wcześniej inwestował.

Może cię też zainteresować: Elon Musk wyśmiewa gigantyczny pozew inwestorów Dogecoin

Kryptowaluty zareagowały spadkami

Społeczność krypto była zszokowana, że ​​amerykańskie agencje faktycznie szpiegują prywatne wiadomości na Twitterze. Niektórzy uważają, że rząd nadal ma pełny dostęp do aktywności i czatów na innych platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Telegram i Google. Użytkownicy Twittera porównali rewelacje Elona Muska do nielegalnej inwigilacji rządowej ujawnionej przez Edwarda Snowdena w 2013 roku.

Krypto influencer Matt Wallace twierdzi , że rząd USA jest bliski wdrożenia systemu podobnego do chińskiego, aby totalnie szpiegować aktywność obywateli w internecie.

Wszystkie czołowe kryptowaluty spadły po tym, jak wiadomość dotarła do społeczności kryptograficznej. Cena Bitcoina (BTC) przełamała psychologiczną barierę 30 000 USD i spadła do 24-godzinnego minimum na poziomie 29 816 USD. Cena drugiej co do wielkości kryptowaluty Ethereum (ETH) również spadła z 2137 USD do 2076 USD.

Zobacz też:

Komentarze