Czołowa firma świadcząca usługi finansowe zwalnia 2 tys. pracowników. Kłopoty na horyzoncie?

Charles Schwab, jeden z największych podmiotów z amerykańskiego świata finansów zwalnia blisko 2 tys. pracowników. Tym samym potwierdzają się informację, które obiegł media kilka miesięcy temu. Wszystko po to, by nieco oszczędzić i poprawić kondycję finansową przedsiębiorstwa.

Charles Schwab zwalnia 2 tys. osób

Jeden z największych podmiotów, działających na amerykańskim rynku finansowym, poinformował, że szykuje spore zwolnienia. Charles Schwab planuje zwonić około 5–6% swoich pracowników, czyli około 2000 osób. Rzecznik firmy przekazał, że były to trudne, ale konieczne kroki, aby zapewnić firmie Schwab pozostanie wysoką konkurencyjnością i wiodącym w branży poziomem wydajności także w przyszłości. Firma nie ujawnia oficjalnie prawdziwiej liczby zatrudnioynch, ale według firmowego arkusza informacyjnego na dzień 30 września zatrudnienie w Schwabie wynosiło około 35 900 osób.

Podobnie jak większość banków, Schwab doświadczył na początku tego roku pewnych zawirowań, kiedy inwestorzy przyjrzeli się jego wynikom finansowym po upadku Silicon Valley Bank. Odbiło się dość poważnie na kondycji spółki na giełdzie. Akcje Schwaba (SCHW) spadły o 35% w ciągu roku.

Zobacz też: Akcje dewelopera spadły do najniższego poziomu w historii. Sytuacja robi się dramatyczna

Nie tylko zwolnienia

Jak informował Charles Schwab jeszcze kilka miesięcy temu, zwolnienia to nie jedyne radykalne kroki, celem których jest poszukiwanie oszczędność. Z dokumentów, które spółka złożyła w sierpniu do Amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych wynika, że w planach jest również wyprzedaż nieruchomości biurowych. Według szacunków przedsiębiorstwa, wszystkie te działania miały przynieść oszczędności wynoszące około 500 mln USD. Z oficjalnych komunikatów firmy wynika, że wyprzedaż biur i redukcja pracowników ma związek z przejęciem TD Ameritrade. Charles Schwab nabył tę spółkę w 2020 roku za 22 mld dolarów. Jednak warto zauważyć, że przedsiębiorstwo notuje znacznie gorsze wyniki, niż w poprzednim roku. Przykładowo w lipcu Charles Schwab miał 1,3 mld USD zysku. W tym samym okresie rok wcześniej było to 1,8 mld USD. Firma zapowiadała również, że planuje zamknąć swoje biura w takich miastach jak Atlanta, San Antonio czy St. Luis.

Może Cię zainteresować:

Komentarze