Szybko poszło: WealthSeed rezygnuje z inwestorów indywidualnych – ci muszą się natychmiast gdzieś przenieść

W najbliższym czasie platforma zamierza skupić się wyłącznie na oferowaniu usług klientom instytucjonalnym.

„Pragniemy poinformować, że Zarząd Domu Maklerskiego Fair Place Finance S.A. podjął decyzję o zakończeniu świadczenia usług maklerskich na rzecz klientów indywidualnych realizowanych pod marką WealthSeed. Biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową i perspektywy rozwoju na najbliższe lata zdecydowaliśmy się skupić działalność Spółki na oferowaniu usług klientom instytucjonalnym”napisano w e-mailu. który klienci WealthSeed otrzymali w nocy z 6 na 7 czerwca br.

WealthSeed: „Nie czekajcie na ostatnią chwilę”

W związku z wypowiedzeniem umowy na świadczenie usług inwestycyjnych i płatniczych inwestorzy WealthSeed zostali niejako zmuszeni do podjęcia konkretnych działań. Co prawda przez kolejnych 30 dni mogą oni nadal wykonywać operacje na swoim koncie, ale przed upływem okresu wypowiedzenia powinni wycofać z platformy wszystkie posiadane na niej środki pieniężne i instrumenty finansowe.

„Inwestycje w jednostki funduszy inwestycyjnych można sprzedać lub dalej nimi zarządzać poprzez dowolnego innego dystrybutora. Inwestycje w papiery wartościowe mogą zostać sprzedane lub przeniesione do innego domu maklerskiego. Środki pieniężne zgromadzone na indywidualnych rachunkach klientów powinny zostać przelane na inne konto bankowe/płatnicze. Należy przy tym pamiętać, że księgowanie operacji maklerskich trwa nawet kilka dni roboczych i nie należy czekać z działaniami do ostatnich dni okresu wypowiedzenia” – czytamy w komunikacie WealthSeed.

– Strategiczne decyzje biznesowe wymagają wyboru najbardziej prospektywnych kierunków rozwoju na bazie optymalizacji wykorzystania ograniczonych zasobów ludzkich i kapitałowych. W tym kontekście należy rozumieć wygaszenie usług dla klientów detalicznych na platformie WealthSeed, której model biznesowy zintegrowanego ekosystemu płatniczo-inwestycyjnego jest bez wątpienia przełomowy – mówi Filip Lachowski, twórca WealthSeed i prezes Fair Place Finance S.A. Niezorientowanym w temacie podpowiadamy, że jest on synem twórcy mBanku, Sławomira Lachowskiego (senior pełni w WealthSeed funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej).

Zobacz też: Reddit nie bierze jeńców: firma zwolni 90 pracowników, w tle planowany protest społeczności

Inwestorze, pospiesz się!

Zgodnie z obowiązującym na platformie regulaminem jeżeli inwestor nie podejmie żadnych działań, WealthSeed dokona sprzedaży jego aktywów w imieniu klienta po cenie umożliwiającej realizację transakcji.

Co ciekawe, informacja o wypowiedzeniu umowy klientom przez WealthSeed pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak działający w Polsce Aion Bank poinformował, że za kilka miesięcy zamierza zakończyć zarządzanie portfelami w ramach usługi robodoradztwa i zachęcił do likwidacji kont, na których osoby indywidualne inwestowały w międzynarodowe ETF-y.

Może Cię zainteresować:

Komentarze