Reddit nie bierze jeńców: firma zwolni 90 pracowników, w tle planowany protest społeczności

Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia około 2 tys. pełnoetatowych pracowników.

Wiadomo już, że firma ograniczy również swoje plany zatrudnienia. Zamiast zapowiadanych 300 nowych etatów, utworzonych zostanie tylko 100.

Pierwszym medium, które podało tę informację do publicznej wiadomości był serwis „The Wall Street Journal”, który powołał się na e-mail wysłany do pracowników firmy przez jej dyrektora generalnego Steve’a Huffmana.

Reddit: „Priorytetem jest rentowność firmy”

„Wraz z zespołem przeanalizowaliśmy i dostosowaliśmy nasz plan do końca 2024 roku” – napisał Huffman w komunikacie. „Mieliśmy dobrą pierwszą połowę roku, a planowana restrukturyzacja pozwoli nam przenieść tę dynamikę na drugą połowę roku i późniejszy okres” – dodał.

Huffman poinformował, że priorytety przedsiębiorstwa obejmują osiągnięcie progu rentowności w 2024 roku oraz finansowanie danych i narzędzi API dla moderatorów platformy. Firma planuje podnieść ceny dla zewnętrznych twórców aplikacji. Jej zarząd stwierdził, że „musi być uczciwie opłacana, aby nadal ich wspierać”.

Nie da się ukryć, że coraz więcej przedsiębiorsw decyduje się na zwolnienie części pracowników po tym, jak zatrudniły zbyt wiele osób podczas pandemii. To sposób, w jaki branża przygotowuje się na spowolnienie gospodarcze. Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę Challenger, Gray & Christmas, w ciągu roku – do maja 2023 r. – firmy technologiczne w USA ogłosiły łącznie około 136 800 redukcji zatrudnienia.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 r. Reddit, platforma mediów społecznościowych, która dwa lata temu pomogła podsycić szał memów giełdowych, złożyła poufnie wniosek o pierwszą ofertę publiczną. Jednak IPO utknęły w martwym punkcie z powodu zawirowań bankowych i ryzyka recesji gospodarczej.

Zobacz też: Reddit: Howells wykopał w końcu ze śmietniska dysk twardy zawierający 7500 sztuk Bitcoin?

Protest użytkowników już niebawem

Tymczasem już w przyszłym tygodniu społeczność Reddit planuje dokonać znaczącego protestu. W dniu 12 czerwca wiele z największych subredditów serwisu, w tym r/videos, r/gaming i r/bestof, zostanie wyłączonych na 48 godzin, aby zapobiec wejściu w życie nowych cen. Bunt jest odpowiedzią na proponowane opłaty dla zewnętrznych twórców aplikacji, które ich zdaniem sprawią, że platforma mediów społecznościowych będzie niedostępna dla znacznej części użytkowników.

Reddit został uruchomiony w 2005 roku, ale nie opracował własnej aplikacji do 2016 roku. Oznaczało to, że przez pierwszą dekadę aplikacje innych firm stały się popularnym sposobem uzyskiwania dostępu do platformy, a wiele z nich nadal jest preferowanych w stosunku do oficjalnej aplikacji ze względu na wygodę użytkowania.

Może Cię zainteresować:

Komentarze