Ropa najniżej od 2002 r. | Baryłka tańsza od dużej pizzy

1 859

Ropa naftowa najniżej od 2002 r. Jason A. Williams zestawia aktualną cenę ropy z ceną dużej pizzy z pepperoni…

Współzałożyciel Morgan Creek Digital podkreśla wymiar gwałtownego spadku cen ropy na tle sytuacji globalnych rynków, pakietów stymulacyjnych i zapaści światowych gospodarek w dość wymowny sposób:

Ropa w USA nurkuje do najniższego poziomu od 2002 roku

Według analityków Goldman Sachs, 25% spadek globalnego popytu na ropę zmieni oblicze światowej gospodarki jeszcze na długo po ustąpieniu pandemii koronawirusa.W opublikowanym wczoraj oświadczeniu analitycy stwierdzili, że:

„To nie tylko największy, ekonomiczny szok naszych czasów. Do tego na celowniku jest także cały przemysł oparty na węglu”.

Analitycy twierdzą, że globalne zmiany mające wpływ na miliony ludzi na całym świecie mają nieproporcjonalnie duży wpływ na sektor naftowy. W tym samym czasie poszczególne branże popadają w coraz większą zapaść.

Co teraz?

W oświadczeniu pojawia się nić refleksji nad możliwymi sposobami ratowania tego rynku…

„Teraz pytanie brzmi: czy USA i OPEC mogą uratować ten rynek?…

Szok popytowy stał się tak duży, że nie mogą tego zrobić sami. Potwierdzili to, stwierdzając, że zrównoważony rynek wymagałby skoordynowanej globalnej redukcji produkcji. To polityka, która wydaje się w tym momencie niemożliwa. Jest zbyt późno, aby zatrzymać obecny stan rzeczy […].

Iskierka nadziei kryzysu koronawirusowego opiera się na tym, że potencjalne zamknięcie kluczowych gałęzi przemysłu węglowego – samochodowego, linii lotniczych czy statków wycieczkowych – prawdopodobnie spowoduje spadek emisji dwutlenku węgla w tym roku, a wstępne dane z Chin wskazują na około 20% + spadek w szczytowym momencie takiego zamknięcia”.

Bitcoin narodził się podczas podobnego załamania

Tymczasem entuzjaści kryptowalut szukają oznak dalszych wzrostów, podczas gdy tradycyjne rynki doświadczają bezprecedensowej presji, a banki centralne wdrażają pakiety stymulacyjne, aby rzucić koło ratunkowe korporacjom, małym firmom czy osobom prywatnym.

PlanB – analityk kryptowalut i popularyzator modelu stock-to-flow przypomina, że ​​wiodąca kryptowaluta narodziła się podczas podobnego załamania cen ropy.

„Ropa poniżej 20 USD… z powrotem na poziomie z lat 90. Zwróćcie uwagę na gwałtowny spadek ceny ropy podczas globalnego kryzysu finansowego w 2008 r. Bitcoin narodził się właśnie w tym momencie. Porównajcie to teraz z obecną sytuacją”.

ropa naftowa
wykres CFD na ropę naftową od TradingView

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zachęcamy do dyskusji.

Komentarze