„Palący” problem nowych modeli iPhone. Niezbędna będzie aktualizacja

Nowo wydany iPhone 15 sprawia, że wielu użytkowników odczuwa dosłownie „gorący” problem. Firma Apple przyznaje, że jej najnowszy model smartfona ma tendencję do przegrzewania się, a przyczyną mogą być pewne popularne aplikacje i błąd w oprogramowaniu.

„Gorący” problem nowych iPhone

Zgłoszenia sugerują, że apki takie jak Instagram, Uber i gra Asphalt 9 powodują szybkie przegrzewanie się urządzenia. Instagram, należący do korporacji Meta Platforms, już podjął kroki i zaktualizował swoją aplikację, aby zapobiec temu problemowi. Uber i Asphalt 9 wciąż pracują nad poprawkami.

Urządzenia mogą się nagrzewać również podczas korzystania z gier wideo i technologii rzeczywistości rozszerzonej, które wymagają dużej mocy obliczeniowej. Problemy w modelach iPhone’a 15 zdecydowanie wykraczają jednak poza standardowe sytuacje.

Problemem nie są jednak same aplikacje. Apple również wskazuje na błąd w oprogramowaniu systemu iOS17. Firma z Cupertino pracuje nad szybką aktualizacją, która ma na celu zapobieganie nadmiernemu przegrzewaniu iPhone’a 15. Apple podkreśliło, że problem na pewno nie jest związany z tytanową obudową modeli iPhone 15 Pro i Pro Max. Firma zdementowała również plotki dotyczące przejścia z kabla Lightning na USB-C jako przyczynę niedogodności.

Zobacz także: Polski startup podbija świat. Chce zrewolucjonizować budownictwo

Usterki negatywnie wpłyną na sprzedaż?

Chociaż Apple wyraził pewność, że problem przegrzania można szybko rozwiązać dzięki nadchodzącym aktualizacjom oprogramowania, problem ten może w dalszym ciągu wpływać negatywnie na sprzedaż urządzeń.

W momencie, gdy Apple stara się uspokoić niepokój klientów i szybko wyeliminować usterkę, firma stoi w obliczu kolejnego wyzwania. Ostatnie trzy kwartały przyniosły spadek sprzedaży produktów Apple, a iPhone, który jest kluczowym produktem firmy, zanotował 4% spadek sprzedaży w porównaniu z rokiem poprzednim.

Gigant stoi przed trudnym zadaniem. Musi nie tylko naprawić problem z przegrzewaniem się, ale również przywrócić zaufanie klientów i odbudować swój wizerunek na rynku, na którym konkurencja jest silniejsza niż kiedykolwiek. Czy Apple będzie w stanie osiągnąć szczyty, do których przez lata nas przyzwyczajał?

Może Cię również zainteresować:

Komentarze