JP Morgan | „Zarabianie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak łatwe”

29 684

Analitycy JP Morgan mówią, że zarabianie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Opierają to na pewnej kluczowej ich zdaniem strategii, która miałaby działać na giełdzie. Czy ta sama strategia, którą firma inwestycyjna promuje w przypadku akcji, może również dobrze działać w obszarze kryptowalut?

JP Morgan: „Zarabianie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak łatwe”

Kiedy pandemia COVID-19 uderzyła po raz pierwszy, na rynkach wybuchła panika. Giełda się załamała, podobnie jak wszystko inne w świecie finansów. Bitcoin, po którym spodziewano się wejścia w nowy cykl hossy, załamał się do 3800 USD.

Od tego czasu zarówno rynek kryptowalut, jak i giełda odnotowały jednak silne ożywienie. Akcje spółek technologicznych osiągnęły nowe szczyty na Nasdaq, podczas gdy inne główne indeksy giełdowe Dow i S&P 500 pozostawały w tyle.Ze względu na powrót gospodarki do pewnego pozoru normalności i bodziec pieniężny zalewający rynek, jeden z analityków JPM stwierdził, że „zarabianie pieniędzy nigdy nie było łatwiejsze”.

Eduardo Lecubarri, szef zespołu JPMorgan ds. Strategii na rynku akcji o małej i średniej kapitalizacji wyjaśnił, że ​​jedna na pięć spółek o małej lub średniej kapitalizacji nadal traci 30% lub więcej. Lecubarri spodziewa się, że te aktywa przestaną pozostawać w tyle i odbudują się podobnie jak główne firmy.

Inni analitycy powiązali niedawne wzrosty z przeskakiwaniem z jednej klasy aktywów lub indeksu do kolejnej. Określili to jako oznakę „wielkiej rotacji” kapitału. To coś, co dzieje się również w przestrzeni kryptowalut. Ale czy ta sama strategia JP Morgan może zadziałać, aby zarobić więcej pieniędzy na kryptowalutach?

Czy strategia giełdowa może przełożyć się na duże pieniądze na kryptowalutach?

Oprócz ogólnego cyklu na rynku kryptowalut, bitcoin i altcoiny również przechodzą własne cykle. Czasami, gdy bitcoin rośnie, altcoiny spadają. Innym razem wspinają się tuż obok aktywów, tak jak w ostatnich dniach.

Kryptowaluty, takie jak chociażby Ethereum, XRP czy Chainlink, doświadczyły ostatnio znacznego przepływu kapitału i wzrostu, pozostawiając w tyle wiele altcoinów o małej i średniej kapitalizacji.

Dopiero teraz, zgodnie z sugestią JP Morgan odnośnie tego, jak to wygląda na akcjach, inwestorzy zdają sobie sprawę, że istnieje wiele altcoinów o małej i średniej kapitalizacji, które wciąż spadają o 99% lub więcej w porównaniu z rekordowymi cenami.

Może się wydawać, że bitcoin i inne kryptowalut mają o wiele więcej do zaoferowania niż akcje. Zamiast zwyczajnie wychodzić z wyprzedaży związanej z pandemią, BTC rozpoczął nowy trend wzrostowy.

Kryptowalutowe bull-runy często rozpoczynają się „sezonem na alty”, co prowadzi do czerpania zysków z BTC. To właśnie przepływ kapitału do „króla kryptowalut” sprawia, że FOMO ma się dobrze.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze