Binance spaliło tokeny BNB o wartości ponad 575 mln dolarów

6 955

Giełda Binance ogłosiła dzisiaj (17.01) na swoim profilu na Twitterze fakt 22. w ogóle, a pierwszego w roku 2023 spalenia tokenów BNB w ramach programów Auto-Burn oraz Pioneer Burn. Z rynku usuniętych zostało łącznie 2 064 494 tokenów BNB o szacowanej wartości przekraczającej nieco 575 mln dolarów.

Wraz z wejściem na rynek tokena BNB w roku 2017, jego emitent, giełda Binance zapewniała, że w przyszłości spaleniu ulegnie 100 mln BNB, czyli połowa całkowitej podaży tokena. Jak dotychczas zobowiązanie giełdy jest wypełniane automatycznie co kwartał, a główną rolę w procesie usuwania tokenów BNB z obiegu spełnia zautomatyzowana formuła Auto-Burn.

Zobacz też: Uczelnie wyższe w USA uczą studentów na temat Bitcoina

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie giełdy, w poście podpisanym przez CEO giełdy, „BNB Auto-Burn zapewnia niezależny, podlegający audytowi, obiektywny proces. Dane są podawane kwartalnie, a mechanizm jest niezależny od scentralizowanej giełdy Binance. Co więcej, BNB Chain nadal spala część opłat za gaz BNB Chain w czasie rzeczywistym, korzystając z mechanizmu Real-Time-Burn.”

Mechanizm Auto-Burn ustala ilość BNB do spalenia na podstawie ceny tokena i liczby bloków wygenerowanych na BNB Smart Chain (BSC) w ciągu danego kwartału.

Sam kurs tokena BNB nie wykonał żadnych spektakularnych ruchów w związku z ogłoszeniem o spaleniu i w ciągu ostatnich 24h zaliczył nieznaczny, ok. 1% wzrost.

Źródło: CoinMarketCap

Zobacz też: Bank federalny ratuje krypto-giganta przed niewypłacalnością

Komentarze