Nauka o Bitcoinie coraz mocniej obecna na uczelniach wyższych w USA

2 503

Jedna z największych uczelni w USA rozpoczęła nauczanie studentów o Bitcoinie

Nowy przedmiot traktujący o Bitcoinie i możliwościach programowania w oparciu o technologię BTC wprowadza Texs A&M.

Texas A&M University, czyli Texas Agricultural and Mechanical University, zwany A&M albo TAMU to uniwersytet w College Station w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych.

Jest to sztandarowy uniwersytet systemu Uniwersytetów w Teksasie. Siódmy co do wielkości uniwersytet w Stanach Zjednoczonych, rocznie uczy się w nim ok. 50 tys. studentów. Słynie z osiągnięć w naukach ścisłych, biologicznych, medycynie i naukach wojskowych. Naukowcy z TAMU biorą udział w programach badawczych NASA. Jest jednym z trzech najlepszych uniwersytetów w Teksasie. W rankingach uniwersytet plasuje się w pierwszej dwudziestce amerykańskich publicznych szkół wyższych.

Profesor Korok Ray powiedział, że możliwość zapisania się na kurs „Programowanie na Bitcoinie” będzie możliwe po zaliczeniu pierwszego kursu o Bitcoinie, podczas którego studenci nauczą się „budować bibliotekę Bitcoina od podstaw”.

Adopcja Bitcoina i kursów kryptowalutowych na uczelniach gwałtownie rośnie, a Texas A&M jest kolejną uczelnią w USA, która oferuje kurs oparty na Bitcoinie dla swoich 74 000 studentów.

O wprowadzeniu do nauczania nowego przedmiotu o Bitcoinie, uczelnia w Taxasie wydała komunikat 13 stycznia. Kurs będzie prowadzony przez profesora nadzwyczajnego Koroka Raya z Mays Business School w Texas A&M i będzie się nazywał „Bitcoin Protocol”. Będzie przeznaczony dla studentów College of Engineering i Mays Business School w nowym semestrze wiosennym. Data rozpoczęcia kursu to 17 stycznia.

Ray stwierdził w 4-częściowym wątku na Twitterze, że „Programowanie na Bitcoinie” będzie zgodne z protokołem Bitcoina, w którym uczniowie nauczą się „budować bibliotekę Bitcoin od podstaw”.

Profesor dodał, że uzyskanie zgody od odpowiedniego organu szkolnej komisji programowej nie było łatwym zadaniem i że ciężko pracował nad odpowiednim programem wiele miesięcy.

Według badacza kryptowalut, Josha Cowella, brak wysokiej jakości edukacji w zakresie kryptografii został okrzyknięty kluczową przeszkodą w przeniesieniu adopcji na wyższy poziom.

Przeczytaj także : Liczba transakcji w sieci Ethereum wzrosła o 338% w 2022, ale to Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą

Nauka o kryptowalutach zdobywa świat uczelni wyższych

Prawne i regulacyjne implikacje technologii blockchain i kryptowalut są obecnie nauczane również na innych amerykańskich uczelniach.

Adiunkt Thomas Hook z University of Boston Law School powiedział niedawno, że jego szkoła prawnicza oferuje teraz kurs „Crypto Regulation” dla studentów zainteresowanych nauczeniem się, w jaki sposób prawnicy i firmy kryptograficzne mogą najlepiej poruszać się w sferze niepewności regulacyjnej w zakresie produktów i usług na rynku kryptowalutowym:

„Ma to na celu nauczenie przyszłych prawników o sposobach rozwiązywania potencjalnych problemów, które mogą napotkać, oraz niezliczonych przepisów, które istnieją w odniesieniu do kryptografii i różnych problemów, z którymi firmy kryptograficzne mogą się spotkać na całym świecie”.

Inne uniwersytety oferujące obecnie kursy o kryptowalutach to:

  • Harvard University,
  • Massachusetts Institute of Technology,
  • Oxford University,
  • National University of Singapore,
  • Cornell University,
  • University of California Berkeley.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze