Wzrost kursu Bitcoina – kapitalizacja rynku kryptowalut zbliża się do 1 biliona USD

3 404

Podczas wzrostu kursu Bitcoina kapitalizacja rynku kryptowalut zbliża się do 1 biliona USD

Po wielu miesiącach spadków wydaje się, że krypto-zima wreszcie przeżywa swoje przesilenie i pojawiła się szansa, że kapitalizacja rynku kryptowalutowego osiągnie 1 biliona dolarów.

Po kilku tygodniach rynku niedźwiedzia Bitcoin przebił 20 000 $

Największa kryptowaluta przeżywa obecnie swoje dobre chwile po wielu miesiącach spadków i siarczystego hejtu, który przewidywał jak nie całkowity upadek Bitcoina to zjazd kursu nawet poniżej 10 000 USD.

Pozytywna dynamika na rynku kryptograficznym z czwartku i piątku przedłużyła się na kolejny dzień w sobotę. Cena Bitcoina (BTC) nadal rosła pomimo opublikowania listu od sekretarza skarbu USA Janet Yellen, który ostrzegał ustawodawców w Kongresie, że rząd może osiągnąć swój limit zadłużenia 1 stycznia 19.

Na rynku akcji nadal obserwowano poprawę po styczniowym badaniu nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan, które wzrosło do najwyższego od dziewięciu miesięcy poziomu 64,6 z 59,7 w zeszłym miesiącu. Na zamknięciu rynków przed trzydniowym weekendem S&P, Dow i Nasdaq były na plusie, odpowiednio 0,4%, 0,33% i 0,71%.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że Bitcoin odnotowują szósty dzień z rzędu wzrostów, a byki doprowadziły do poziomu 21 200 USD.

Byczy charakter akcji cenowej Bitcoina doprowadził wielu traderów kryptowalut do ogłoszenia końca zimy na kryptowalutach.

Starszy analityk Kitco Wyckof powiedział:

„Byki na BTC zyskały w tym tygodniu dobrą moc w obliczu raczkującego trendu wzrostowego cen na dziennym wykresie słupkowym, co sugeruje jeszcze większy wzrost w najbliższym czasie”.

W ostatnich dniach obserwatorzy rynku kryptowalut rozpowszechniali ostatnią aktualizację BTC opublikowaną przez zawodowego tradera towarowego Petera L. Brandta, który twierdzi, że Bitcoin osiągnie „niski poziom w tym cyklu”.

Brandt nie posunął się tak daleko, by zadeklarować, że dno jest zdecydowanie przed nami, ale powiedział:

„Bitcoin był bardzo przewidywalny z wielokrotnymi wzrostami X, po których następowały 80% spadki i wielokwartalne konsolidacje przed nowymi ATH, a następnie kolejnym wielokrotnym wzrostem X. ”

„Nie spodziewam się, że Bitcoin ucieknie w górę, ale raczej będzie notowany wyżej pod koniec 2023 i od początku do połowy 2024, kiedy ATH zostaną ponownie przetestowane” – podsumował Brandt.

Odnośnie zajmowania krótkich i długich pozycji, wypowiedział się analityk rynku Michaël van de Poppe, który zamieścił następujący tweet, podkreślając przedział cenowy od 19 100 USD do 19 400 USD za pozycje krótkie i 18 200 USD za pozycje długie.

Przeczytaj także : Binance ogłasza wsparcie dla nadchodzącej aktualizacji Terra Classic

Altcoiny także rosną

W chwili pisania tego tekstu globalna kapitalizacja rynkowa wynosi 982,67 mld USD, co oznacza wzrost o 8,32% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowity wolumen rynku kryptowalut wynosi 73,86 mld USD, co oznacza wzrost o 29,41% w ciągu ostatnich 24 godzin. Według CMC całkowity wolumen w DeFi wynosi obecnie 5,03 mld USD. Podczas gdy rynek kryptowalut i wolumen wszystkich stablecoinów wynosi obecnie 66,40 mld USD, co oznacza wzrost o 89,89% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Micromines (MICRO) osiągnął największy wzrost drugi dzień z rzędu, wspinając się o kolejne 112,58%, osiągając najwyższy poziom 0,0114 USD. Drugim co do wielkości wzrostem był SingularityNET (AGIX), który odnotował wzrost o 56,09%, a następnie Decentraland (MANA) o 30,56%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze