Likwidacja stabilnej waluty opartej o Euro. EURR kończy działanie.

4 102

Jak wygląda likwidacja stabilnej waluty ?

Emisja stablecoina opartego o walutę Euro — EEUR – zakończyła się, takie informacje możemy znaleźć na oficjalnym twitterze e-Money. Emitent zaprzestał emisji elektronicznej, stabilnej waluty 9 stycznia 2023 roku. Wykup jest możliwy do 6 marca zgodnie z komunikatem:

Wstrzymanie emisji obowiązuje od 9 stycznia 2023 r. Zgodnie z warunkami (dostępnymi pod adresem https://e-money.com/legal), e-Money będzie wspierać wykup do 6 marca 2023 r., po czym dalszy wykup będzie oceniany indywidualnie dla każdego przypadku.

Oficjalny twitt.

Jakie są opcje wykupy EURR ?

E-Money przewiduje 2 możliwości wykupu:

  1. W przypadku mniejszych kwot zalecają wykorzystanie istniejącej płynności EEUR dostępnej na Osmosis. Można natychmiast zamienić EEUR na inne aktywa kryptograficzne, takie jak OSMO, ATOM lub USDC.
  2. W przypadku większych kwot (100k+), EEUR można wymienić bezpośrednio na EUR za pomocą e-Money A/S. Wymaga to KYC / AML i trzeba oczekiwać około 5 dni roboczych na przetwarzanie.

Rynki EEUR mają nadal działać w okresie wykupu. Emitenci podkreślają:

Rynki EEUR na Osmosis będą nadal działać w okresie wykupu. Zalecamy sprzedaż
w mniejszych partiach, aby zmniejszyć wpływ na rynek i poślizg. Nasze działania
animatora rynku będą nadal zapewniać, że rynki będą notowane w pobliżu ceny
referencyjnej.

Oszuści mogą próbować wykorzystać odwijanie, więc uważaj na
wszelkie inne metody realizacji niż te opisane powyżej.

Podsumowanie

Spadek volumenów w branży walut kryptograficznych oddziałuje na różne podmioty w tym środowisku. Stablecoin EURR nie posiadał dużo tokenów w obiegu. Według CoinGecko to tylko 3,5 miliona Euro w porównaniu z największym w branży Tetherem (USDT) 66,3 miliarda USD nie wygląda imponująco. Sama waluta Euro jest o wiele mniej wykorzystywana w transakcjach niż stabilne waluty oparte o dolara. Firma powstała w 2017 roku na blockchainie Cosmos i uruchomił swoją sieć główną na początku 2020 roku — w tym też roku E-Money rozpoczął emisję stablecoinów EURR. W jaki sposób jeszcze rynek walut kryptograficzny ucierpi ? Rok 2023 powinien wyjaśnić, w którym kierunku branża chce iść…

Komentarze