Bitcoin na koncie emerytalnym w USA

Pojawiła się ustawowa szansa, że bitcoin stanie się częścią gromadzonych oszczędności jako zabezpieczenie emerytalne w USA.

Propozycja nowej ustawy jest ostrą odpowiedzią senatora Tommy Tuberville z Alabamy na mało rozsądną propozycję Senatora Warrena i Departamentu Pracy, aby zablokować inwestycje bitcoinowe w samodzielnych planach inwestycyjnych 401(k).

401(k) to przyjęte w USA nazewnictwo emerytalnego planu oszczędnościowego, który swoją nazwę wziął od podsekcji prawa podatkowego USA. Przepis ten pozwala zatrudnionym na odkładanie na swoje osobiste rachunki emerytalne części wynagrodzenia przed opodatkowaniem.

Republikański senator Tommy Tuberville z Alabamy ujawnił nową ustawę, którą nazywa Financial Freedom Act, aby umożliwić Amerykanom dodanie kryptowaluty do ich planu oszczędności emerytalnych 401(k) nieobciążonego wytycznymi regulacyjnymi.

Nowa ustawa jest odpowiedzią Tuberville na nacisk Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych (DOL), aby potencjalnie trzymać krypto poza planami inwestycyjnymi 401 (k) ze względu na postrzegany potencjał ryzyka dla inwestorów. Jak wcześniej informował Cointelegraph, DOL powiedział, że pracownicy, którzy zdecydują się zainwestować w krypto za pośrednictwem swojego 401(k), mogą przyciągnąć uwagę prawną.

W czwartkowym artykule dla CNBC senator Tuberville stwierdził:

„Rząd federalny nie ma żadnego interesu ingerującego w zdolność amerykańskich pracowników do inwestowania ich oszczędności z planu 401(k) według własnego uznania”.

Powiedział, że zmiana polityki DOL z 10 marca przeciwko wykorzystywaniu okien maklerskich przez pracowników do samodzielnego kierowania inwestycjami w dochody jest „niezgodna z wieloletnią praktyką”.

https://twitter.com/SenTuberville/status/1522250340493635586?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1522250340493635586%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fsenator-s-financial-freedom-act-would-ensure-bitcoin-can-be-in-your-401-k

Okno maklerskie to opcja oferowana w planie 401k, która daje inwestorowi możliwość samodzielnego kupowania i sprzedawania inwestycyjnych papierów wartościowych za pośrednictwem platformy maklerskiej.

Senator kontynuował:

„Nowe wytyczne agencji kończą tradycję wzmacniania pozycji gospodarczej na rzecz kontroli rządu Wielkiego Brata. Ponadto nadrzędne wytyczne Departamentu Pracy mają na celu nałożenie ogromnego nowego obciążenia regulacyjnego na powierników planu 401(k), wymagając od nich oceny przydatności inwestycji oferowanych za pośrednictwem okna maklerskiego i ograniczenia opcji inwestycyjnych.


Firma zarządzająca inwestycjami Fidelity Investments powiedziała 26 kwietnia, że ​​zacznie umożliwiać klientom uwzględnianie Bitcoina (BTC) na ich kontach 401(k). To spowodowało, że demokratyczni senatorzy Elizabeth Warren i Tim Smith argumentowali w liście do dyrektor generalnej Fidelity Abigail Johnson, że może wystąpić konflikt interesów, ponieważ firma pracuje z produktami kryptograficznymi od 2017 roku. Wspomnieli również, że inwestycje kryptograficzne niosą ze sobą „znaczne ryzyko oszustwa, kradzieży i straty.”

Senator Warren jest zdecydowanym przeciwnikiem inwestycji kryptograficznych, nazywając branżę w zeszłym roku „nowym bankiem cieni”.

Chociaż nowe wytyczne DOL nie wymieniają konkretnie Fidelity, zauważają, że nadużywanie przez nią prawa pieniężnego poprzez kryptowalutę może doprowadzić do zamknięcia platform transakcyjnych, co ostatecznie szkodzi inwestorom.

Senator Tuberville obiecał, że ustawa o wolności finansowej zabroni DOL ograniczania rodzajów inwestycji, w które może inwestować samodzielny plan emerytalny 401(k). Na końcu swojego artykułu stwierdził zwięźle, że „Departament Pracy nie powinien być w stanie ograniczać zakresu lub rodzaju inwestycji, które mogą wybrać oszczędzający na emeryturę”.

„Niezależnie od tego, czy wierzysz w długoterminowe perspektywy ekonomiczne kryptowaluty, wybór tego, w co inwestujesz swoje oszczędności emerytalne, powinien należeć do Ciebie – a nie do rządu”.

Jak dotąd żaden inny senator nie wyraził jeszcze publicznego poparcia dla nowej ustawy. Musiałby uzyskać większość głosów w Senacie, aby przekazać ją Izbie Reprezentantów do dalszego przeglądu. Demokraci mają obecnie większość w Senacie, co sprawia, że ​​uchwalenie ustawodawstwa jest ostrą i trudną walką. Jednak Tuberville wyraził swoją opinię głośno i wyraźnie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze