Binance Blockchain Week 2019 | 100 000 dolarów w hackathon’ ie

1 225
Binance Blockchain Week to pierwsza tej skali konferencja Binance, która odbyła się w Singapurze między 19-22 stycznia. Przez pierwsze dwa dni trwał Hackathon, na którym uczestnicy wygrali 100 000 dolarów w tokenach Binance. Następnie przeprowadzono konferencję z najznakomitszymi postaciami ze świata kryptowalut.

Binance SAFU Hackathon

Wizja Binance zakłada, że jedno z najważniejszych obecnie wyzwań branży kryptowalut to ochrona i bezpieczeństwo magazynowanych środków. Ta wizja przyświecała organizatorom Hackathonu Binance SAFU. Temat wydarzenia to “Query Platform for Address Security: Is the transaction address you are sending your crypto to SAFU?”.


Dni 19 i 20 stycznia zgromadziły ponad setkę najlepszych deweloperów ze świata, aby zawalczyć o 100 000 dolarów w monetach Binance (BNB). 2-dniowe wyzwanie przyniosło wiele prototypowych rozwiązań, ale z ponad 20 zespołów do finału zakwalifikowało się tylko 6.

Po 32-godzinnej batalii największy sukces odniósł zespół Merkle Box, tworząc smart contract ubezpieczający zhakowanych i oszukanych użytkowników. Zwycięzcy zgarnęli 50 000 dolarów w BNB.

2 i 3 miejsce zajął zespół Crypto Lynx oraz Perlin, zdobywając kolejno 25 000 i 15 000 dolarów w tokenach BNB.

Warto wspomnieć, że odbyły się także prehackathony m.in. w San Francisco w pierwszej połowie grudnia i stycznia.

Binance Blockchain Week

Konferencja zorganizowana z ramienia Binance połączyła ponad 2 000 uczestników, 200 inwestorów, 50 prelegentów i ponad 100 deweloperów. Zgromadzono tam najtęższe umysły oraz przedstawicieli czołowych projektów w celu przedyskutowania najgorętszych tematów, jak i przyszłości branży.

Nie zabrakło gwiazd światowej sceny blockchain i pojawili się tacy prelegenci jak CEO eToro, założyciel NEO, założyciel TRON czy prezes Cumberland. Nie mogło także zabraknąć CEO Binance, Changpeng Zhao i całego zarządzającego sztabu firmy. Ponadto zjawili się przedstawiciele Ripple czy PwC, w tym także założyciel Qtum, Ontology, KyberNetwork, Bloq i wielu innych.

Prelekcja

Kilku prelegentów wypowiedziało ważne sentencje, które warto przedstawić, a raczej przypomnieć.

Dyrektor Binance Labs, Christy Choi powiedziała:

Łączymy innowatorów blockchain, a robiąc to, nie pracujemy dla samych siebie. Pracujemy z wieloma liderami, którzy dzielą tę samą misję, tę samą wartość, że blockchain może naprawdę zmienić świat.


Później przedstawiciel Ripple, Eric van Miltenburg na jednym z paneli powiedział:


Przyszły sukces cyfrowych aktywów będzie zależny od użytecznych rozwiązań każdego aktywa i jasności regulacyjnych. Nie potrzebujemy tysięcy monet – każda musi mieć uzasadniony powód, żeby istnieć.


Poza tym udało się przeprowadzić
wywiad przez Boxmining z CEO Binance. Changpeng opowiadał o niedawno uruchomionej giełdzie FIAT, zdecentralizowanej giełdzie Binance DEX czy Binance Chain. Ponadto wspomniał o tokenach akcji (STO) i o swoich tatuażach z logiem Binance.

Jak Wam się podobała najnowsza konferencja Binance Blockchain Week? Czy warto wspierać takie inicjatywy? Zapraszam do komentowania, widzimy się już w sobotę na 10-leciu Bitcoina w Warszawie!


Komentarze