Spadek zainteresowania Bitcoinem i Etherum

31 252

Fundusze inwestujcace w bitcoina notują spowalniające odpływy inwestycyjne, a odpływy z Ethereum przyspieszają.

Kryptowaluty odnotowały w zeszłym tygodniu odpływ blisko 100 mln USD, ponieważ kapitał nadal masowo opuszczał fundusze inwestujące zarówno w bitcoina (BTC), jak i w ethereum (ETH).

Odpływ funduszy został częściowo wyjaśniony sprzedażą związaną z podatkami w USA, podczas gdy jeden z analityków powiedział, że krajobraz makro dla kryptowalut uległ obecnie poprawie.

Według analityków Coinshares:

„Odpływ funduszy z rynku kryptowalut odnotowujemy drugi tydzień, co naszym zdaniem jest prawdopodobnie wynikiem niedawnej realizacji zysków i reakcji na bardziej jastrzębie oświadczenie [Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, FOMC]”.

Według nich, od poprzedniego tygodnia do zeszłego tygodnia odpływ funduszy pochodził głównie z USA, podczas gdy w ubiegłym tygodniu większość odpływów pochodziła z Europy (88%), co może być opóźnioną reakcją na komunikat FOMC.

Ponadto, według analityków, inwestorzy wydają się wyprzedawać produkty inwestycyjne typu short bitcoin po kilku tygodniach zysków.

Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia fundusze wspierane przez ETH przyspieszyły odpływ do kwoty 27 mln USD, w porównaniu z 15,3 mln USD tydzień wcześniej, zgodnie z nowymi danymi z firmy badawczej i inwestycyjnej CoinShares.

Jednak co jest bardziej pozytywne fundusze inwestujące w BTC odnotowały spadek odpływów funduszy w porównaniu z poprzednim tygodniem. Po odpływie 132 mln USD dwa tygodnie temu, z funduszy BTC w zeszłym tygodniu odeszło 73 mln USD.

Jedyną kategorią funduszy kryptograficznych, która odnotowała wpływy w zeszłym tygodniu, były fundusze wieloaktywowe, do których dodano 5,3 mln USD, wynika z danych CoinShares.

Jak dotąd w tym roku odpływy z funduszy wspierających BTC wynoszą 196 mln USD.

Dostawcą funduszy z największymi odpływami w zeszłym tygodniu była Grupa ETC, która straciła 75,9 mln USD. Tymczasem Purpose miał największe wpływy wśród śledzonych dostawców, z dodanymi 11,7 mln USD.

Odpływy z funduszy inwestycyjnych zabezpieczonych kryptowalutami są interesujące, biorąc pod uwagę obecne otoczenie makroekonomiczne, w którym eksperci podzielili średnioterminowe perspektywy dla rynku kryptowalut.

Komentując stan rynku, Marcus Sotiriou, analityk brokera kryptowalutowego GlobalBlock, powiedział, że tło makro wygląda teraz „moim zdaniem pozytywnie”. Najważniejsze nie jest to, jak bardzo Rezerwa Federalna USA podniesie stopy procentowe w następnej miesiącach, ale „jak silny jest popyt konsumencki”, powiedział Sotiriou.

„Pomimo, że wiele funduszy i ekonomistów przewiduje recesję, fakty sugerują, że możemy mieć do czynienia z miękkim lądowaniem. Dlatego uważam, że krótkoterminowo perspektywy dla bitcoina i rynku akcji są optymistyczne, nawet jeśli nastąpi podwyżka stóp procentowych o 50 punktów bazowych” – powiedział Sotiriou.

Tymczasem dostawca usług finansowych i kryptowalutowych Babel Finance powiedział w swoim najnowszym raporcie, że nastroje wśród krótkoterminowych sprzedawców na rynku uległy wzmocnieniu. Widać to wyraźnie po 7-dniowej średniej stopie finansowania wieczystych kontraktów terminowych, która osiągnęła nowy krótkoterminowy rekord w ciągu ostatniego tygodnia, podała firma.

Dodał, że kwiecień jest również sezonem podatkowym w USA, a wielu inwestorów musi złożyć podatki do 18 kwietnia. Wiadomo, że powoduje to pewną sprzedaż na rynku, ponieważ inwestorzy sprzedają kryptowaluty, aby zapłacić należne podatki.

O 12:43 UTC we wtorek, BTC rósł o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin i prawie 4% w ciągu ostatnich 7 dni, notując 40 957 USD. W tym samym czasie ETH rósł o 4% w ciągu dnia i ponad 2% w ciągu tygodnia, osiągając cenę 3063 USD.

Ciekawe dane, które pokazują mieszane i nie jednoznaczne nastroje na rynku. Obserwujemy zarówno odpływy kapitału jak i wzmożone zakupy niektórych graczy.

Sytuacja ta pokazuje jak duży wpływ na cały rynek finansowy mają emocje związane z wojną na Ukrainie i związane z nią obawy. Niewątpliwie wysoka zmienność będzie cechą przeważającą aż do czasu skrystalizowania się trendu przeważającego.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze