Obawy o recesję zawładnęły S&P 500 i Nasdaq

Obawy o recesję zawładnęły S&P 500 i Nasdaq – Boeing podnosi wycenę Dow Jonesa

S&P 500 i Nasdaq wciąż walczą o kierunek, ponieważ obawy, że zaostrzenie polityki Rezerwy Federalnej może wywołać recesję zaogniają nastroje przed rozpoczęciem sezonu prezentacji wyników w USA. Natomiast wzrost kursu akcji Boeinga pomógł utrzymać indeks Dow na plusie.

W środę wszyscy skupią się na danych o inflacji, które mają pokazać, że ceny konsumenckie w USA wzrosły w czerwcu o 8,8% w porównaniu z rokiem poprzednim, wyznaczając nowy szczyt od czterech dekad i wywierając większą presję na Fed, aby powstrzymać gwałtowny wzrost cen.

Analitycy korygują również swoje szacunki zysków, ponieważ sezon prezentacji wyników rozpoczyna się na dobre w tym tygodniu, z wynikami między innymi JPMorgan Chase & Co , Citigroup Inc (C.N) i Wells Fargo & Co .

„Inwestorzy skoncentrują się na marżach, w ten sposób firmy trawią cały wzrost kosztów, od płac, przez transport, po surowce, a w przypadku niektórych sektorów pytania będą dotyczyć tego, w jaki sposób firmy widzą szerszy obraz konsumentów”, powiedział Ross Mayfield, strategia inwestycyjna analityk w Baird.

„To ciągłe ryzyko na rynkach i oczekiwanie, że choć być może część strat jest wyceniona, nadal oczekuje się, że inflacja przyspieszy jutro, a Rezerwa Federalna będzie miała dużo miejsca na podwyżki stóp”.

Lepszy niż oczekiwano raport o zatrudnieniu z zeszłego tygodnia umocnił oczekiwania na drugą z rzędu podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych jeszcze w tym miesiącu. Inwestorzy będą wypatrywać przemówień przedstawicieli Fed w tym tygodniu w sprawie zmiany jastrzębiego stanowiska banku centralnego w sprawie inflacji.

Wszystkie trzy indeksy benchmarkowe zakończyły poprzednią sesję niżej, po solidnych wzrostach w zeszłym tygodniu, przy czym większość wiodących na rynku akcji wzrostowych po raz kolejny obniżyła indeks Nasdaq (.IXIC) we wtorek.

Indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) wzrósł dzięki 7,6% wzrostowi akcji Boeing Co , który wyprodukował w czerwcu 51 samolotów, przekraczając próg 50 po raz pierwszy od marca 2019 roku.

O 12:06 ET, Dow zyskał 95,54 punktu, czyli 0,31%, o 31 269,38, S&P 500 (.SPX) wzrósł o 3,35 punktu, czyli 0,09%, o 3857,78, a Nasdaq Composite (.IXIC) o 9,78 punktu, czyli 0,09% , w 11382,38.

Krzywa dochodowości obligacji USA 2/10 (obligacje 2-letnie przebijają oprocentowanie 10-letnich papierów dłużnych) pozostaje odwrócona piąty dzień z rzędu, co dodatkowo zwiększa obawy przed recesją.

Sektor energetyczny S&P 500 (.SPNY) spadł o 2,2% i był największym spadkiem w sektorze, ponieważ ceny ropy gwałtownie spadły w związku ze słabszymi perspektywami popytu. Akcje linii lotniczych wzrosły, a indeks S&P 1500 Airlines (.SPCOMAIR) wzrósł o 6,6%.

PepsiCo Inc (PEP.O) podniosło całoroczną prognozę przychodów, do czego przyczynił się utrzymujący się popyt na napoje gazowane i przekąski, co spowodowało wzrost akcji firmy o 0,2%.

Gap Inc (GPS.N) spadł o 3,7% po tym, jak detalista odzieżowy powiedział, że jego prezes ustąpi, a jego marże pozostaną pod presją w drugim kwartale ze względu na spiralę kosztów.

Szeroki rynek kryptowalut z Bitcoinem na czele już niemal jako benchmarkiem tego sektora będzie się zachowywał w najbliższym czasie dokładnie tak samo jak S&P500.

Może Cię zainteresuje:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx