Czas na korektę na Bitcoinie? Analiza BTC, ETH, BNB

9 318

Bitcoin zaliczy korektę przed dalszym wzrostem?

Bitcoin (BTC) w zasadzie od początku stycznia notuje imponujący rajd wzrostowy. Główna kryptowaluta na rynku radzi sobie nawet lepiej niż altcoiny, takie jak ETH, BNB, czy XRP co zdarza się naprawdę rzadko. Zazwyczaj to mniejsze projekty notują większe wzrosty niż Bitcoin. W tym czasie wykres dominacji Bitcoina na rynku przebił 40%. BTC rośnie prawie 9% w skali tygodnia zgodnie z danymi CoinGecko.

Po takich wzrostach spodziewana jest korekta, szczególnie zauważając, że cena aktualnie doszła do klastra Fibonacciego na poziomie 0.786 oraz 1.272 w jednym punkcie. Ostatnim bardzo istotnym poziomiem, który został wybity górą są okolice 0.618 dużego mierzenia z wykresu dniowego. Mowa o okolicach ceny 21400$. Wcześniej ten poziom był traktowany jako opór – i chwilowy spadek pojawił się 17 stycznia. Teraz po przebiciu tego oporu spodziewana jest reakcja wsparcia poziomu i z tego poziomu może być kontynuowany wzrost.

Jeśli chodzi o długi termin, czy hossa się już rozpoczęła? Zdecydowanie pozytywnym sygnałem aby tak myśleć, byłoby przebicie ostatniego szczytu z 15 sierpnia 2022 roku, czyli poziomu w okolicach 25000$. Na ten moment ciekawym faktem do obserwacji jest to, że pomimo wciąż nie najlepszego nastawienia otoczenia makroekonomicznego oraz tematów FTX, Genesis – Bitcoin wygląda jakby to wszystko już miał „w cenie” i mimo wszystko notuje wzrosty.

Ethereum testuje opór

Na wykresie dniowym Ethereum (ETH) obecnie widać walkę z oporem w rejonach 1680$. Jest to poziom, który ostatnio był odwiedzony w listopadzie zeszłego roku.

Na moment pisania artykułu spodziewana jest korekta do granic 1500$, lecz w dalszych dniach lub tygodniach bardzo prawdopodobne jest podejście pod poziom 1.272, czyli okolice 1850$ – tak więc zasięg do dalszych wzrostów dalej jest całkiem spory. Na poziomie 1850$ znajduje się również dniowa strefa podażowa, więc reakcja spadkowa może pojawić się w tym zakresie cenowym. Jednak dopiero przebicie 2000$ sugerowałoby, że najgorsze jest już za nami.

BNB zrealizuje układ harmoniczny?

Na wykresie 4-godzinnym Binance Coina (BNB) możliwy jest do zrealizowania bardzo ciekawy układ harmoniczny Kraba z punktem B na poziomie 0.886 mierzenia. W tym układzie spodziewane jest podejście do 1.618, czyli okolice 335$ i z tych rejonów powinna pojawić się reakcja spadkowa.

Warto jednak wiedzieć, że fala B-C może się jeszcze lekko wydłużyć, więc chwilowa korekta do 285$ może się jeszcze pojawić. Na poziomie 285$ jest utworzona 4-godzinna strefa popytowa, którą warto obserwować w kontekście podłączenia się do dalszych wzrostów wypełniających układ.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Jakim typem tradera jesteś?

Komentarze