Bitcoin coraz bliżej nowych minimów

7 938

Oczekiwany spadek, który występuje w przypadku prawie wszystkich ryzykownych klas aktywów, dotyczy oczywiście również Bitcoina. Patrząc na jego ruchy w tym roku, myślenie inaczej byłoby złudzeniem. Jak daleko może posunąć się Bitcoin przy takim spadku?

Dobre wieści nie nadejdą

Oczekiwanie na dobre wieści z Fed, kwadrantu inflacji, stopy procentowej i gospodarki legło w gruzach. Fed, najsilniejsza strona stołu, postanowił zaskoczyć rynki i zaczął się pisać koszmarny scenariusz dla inwestorów.

Najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta na rynku, która obecnie kosztuje delikatnie poniżej 17 000 USD, spada od czasu decyzji Fed w sprawie stóp procentowych. Ostatnie dwa dni pokazują, że inwestorzy bitcoinowi, podobnie jak wszystkie rynki, bardzo się mylą co do Fed i jego przyszłych prognoz.

Bitcoin zalicza spadki

Bitcoin, który wraz z decyzją Fed zaczął spadać z 18 400 USD , kontynuuje ruch spadkowy, choć przez chwilę utrzymywał się poziomo w okolicy 17 500 USD. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że Bitcoin przebije poziom 17 000 USD i zejdzie poniżej niego, a nawet zobaczy nowe minima.

W tym momencie głównym pytaniem jest, czy ten spadek będzie długotrwały i wyczerpujący się zgodnie z obiegową opinią na rynkach, jako główne pytanie inwestorów. Wydaje się, że trend spadkowy na giełdach będzie dotyczył Bitcoina przynajmniej przez jakiś czas

Czy będzie rosło czy spadało?

Kierunek Bitcoina jest z całą pewnością spadkowy i trzeba zdawać sobie sprawę z niepewności co do przyszłego kierunku. Ostre wahania w ostatnim czasie mocno poturbowało wielu graczy, zwłaszcza traderów krótkoterminowych. Podobnie jak na wszystkich rynkach, logiczne byłoby obserwowanie dużej zmienności na rynkach kryptowalut w ciągu najbliższych kilku tygodni. Inwestorom długoterminowym należy przyznać rację, że rynek staje się coraz trudniejszy i bardziej przerażający, zwłaszcza dla tych, którzy ponoszą straty.

A Wy jak sądzicie? Jak potoczy się historia Bitcoina? Liczycie na wzrosty w najbliższym czasie? A może uważacie, że ta najpopularniejsza kryptowaluta będzie dalej spadać? Napiszcie o swoich przemyśleniach w komentarzu.

Komentarze