ATH bitcoina za ok. 730 dni? | Modele cykli BTC mają jeden wspólny mianownik…

Spadek kursu BTC poniżej 12 000 USD mógł zaskoczyć, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość dotychczasowych prób jego przebicia. Chociaż ostatnie zniesienie na bitcoinie wydaje się być zdrową korektą, nie ma rzecz jasna pewności, co czeka nas dalej. Istnieją jednak teorie i modele, które próbują przewidzieć kolejne ATH bitcoina. Oto kilka z nich…

Czteroletni cykl Bitcoina

ath bitcoina
źródło: Twitter

„Teoria cyklu czteroletniego” zakłada, że bitcoin porusza się w cyklach 4-letnich. 200 tygodniowa średnia krocząca pełni w takim scenariuszu rolę poziomu wsparcia. Fundamentem tej teorii jest również to, że raz na cztery lata ma miejsce halving sieci. Do majowego podziału nagrody za wydobycie wydawało się to prawdą. Od czasu początku bessy z końca 2017 roku może się wydawać, że jest jednak inaczej.

Powodem, dla którego teoria czteroletniego cyklu zawodzi, są wydłużające się cykle. Pierwszy cykl bitcoina trwał 400 dni (hossa trwała 250 dni). Drugi cykl trwał 1150 dni. Trzeci cykl właśnie trwa. Od jego rozpoczęcia minęło już 623 dni.

Cykle ROI

ath bitcoina
źródło: BLX (TradingView)

Bitcoin to tykająca bomba zegarowa praktycznie od początku swojego istnienia. Ciekawą obserwacją jest to, że kolejne cykle Bitcoina zaczęły się wydłużać. Wspinaczka do nowego ATH trwa coraz dłużej, podobnie jak zniesienie w celu znalezienia dna. Co więcej, ROI Bitcoina spada w każdym cyklu wraz z jego wydłużaniem się.

Na podstawie cykli ROI cena bitcoina osiągnie szczyt gdzieś pod koniec 2022 roku. Szacuje się, że cykl potrwa 1760 dni. Daje to zatem jeszcze ok. 730 dni, zanim bitcoin miałby osiągnąć nowy szczyt.

ath bitcoina
źródło: tutaj

Przypadkowo, powyższe jest również zgodne z popularnym, ale kontrowersyjnym modelem S2F. Obydwa modele doszły do podobnego wniosku, jeśli chodzi o szczyt ceny BTC. 1 bitcoin ma kosztować 100 000 USD do 2022 roku.

ATH bitcoina | Narodziny nowej narracji?

źródło: Willy Woo

Czteroletni cykl można w każdej chwili zdyskredytować. Teoria cyklu ROI (zwrot z inwestycji) jednak nadal czeka na ewentualne obalenie. Stanie się to tylko wtedy, gdy bitcoin osiągnie nowy szczyt.

Do tej pory bitcoin nie tylko podtrzymywał swoją narrację, ponieważ był nieskorelowanym aktywem, ale także miał wyższy zwrot z inwestycji niż większość innych aktywów. W rzeczywistości, używając wykresu dynamiki sieci Bitcoin, można zauważyć, że bitcoin przechodzi przez rozszerzoną fazę momentum.

Epitet „rozszerzony” staje się zrozumiały, biorąc pod uwagę wydłużony rynek niedźwiedzi, który jest zgodny z cyklami wydłużania teorii cyklu ROI. Jednak wciąż pozostaje pytanie: „kiedy nowe ATH bitcoina”? Wszakże większość modeli i prognoz wskazuje na wycenę w wymiarze sześciocyfrowym…


Powiązane treści, które mogą Cię zainteresować:


Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx