Analiza Techniczna Kryptowalut 18-05-2020 | BTC, BTC.D, BNB, XRP, LSK

Przed Wami Analiza Techniczna Kryptowalut 18-05-2020 z oceną sytuacji po Halvingu! – Zapraszam do lektury!

Zanim zaczniemy, prezentuję wyniki ankiety, w której każdy z Was może wziąć udział i która ma bezpośredni wpływ na analizowane w każdy poniedziałek walory.

Dodatkowo w komentarzach pod ostatnim nagraniem wideo wybraliście do kolejnej analizy Dash, BAT, PRIZM. Nadmienię, że nadal możecie dodawać swoje walory do analizy. Faktycznie lista zamknie się dopiero pod koniec tygodnia, czyli przed emisją kolejnego materiału.

Nowi Czytelnicy mogą zapoznać się z wcześniejszymi analizami TUTAJ.

A teraz zaczynamy!

BTC:

Wyznaczona w ubiegłym tygodniu strefa popytowa przyniosła oczekiwany efekt tj. cena dynamicznie wzrosła z poziomu ok. 8100 USD aż do poziomu 9960 USD (Coinbase). Podtrzymuję analizę w której mówiłem, że na wykresie nadal nie ma potwierdzenia od rynku na zatrzymanie wzrostów. Przez potwierdzenie uznaję takie zachowanie ceny, które da wyraźny sygnał, że wzrosty się zakończyły. Póki co, zamiast potwierdzenia uzyskuję potencjalne powody do zatrzymania. Te jednak są niewystarczające, żebym przestał patrzeć pro wzrostowo. Jednym z takich powodów jest dzisiejsze domknięcie luki z 8-11/05 na rynku Forex w interwale H1. Zdecydowanie jest to powód do lokalnego odreagowania w formie korekty, ale czy do zakończenia wzrostów? (Ważne: w miniony weekend również powstała luka i cena będzie chciała ja domknąć być może nawet dzisiaj. Dno tej luki to okolice 9200 USD) .

Wg mnie raczej nie, a jednak nie ja o tym decyduję. To co mogę, to czekać cierpliwie aż uczestnicy rynku, nieporównywanie silniejsi ode mnie jako jednostki, położą kapitał na spadki. To, co mogę, to pójść za nimi, gdy tego dokonają. Stali Czytelnicy już wiedzą, na jaki sygnał czekam. Osobom, które czytają moją analizę po raz pierwszy powiem w najprostszy sposób. Obserwuję wykres i oczekuję wylania się podaży w formie potężnej, czerwonej świecy lub układu świec, otoczonych współistniejącymi zależnościami, których nie sposób w tej chwili wymienić i opisać. Dodatkowo, „z tyłu głowy” mam informację, że i ja mogę się mylić i jest to zupełnie normalne, a zatem już teraz przygotowuje się na scenariusz alternatywny do moich założeń. Takiego zachowania nauczyły mnie ostatnie lata w rynku. Dzięki temu nadal tu jestem….

Wykres BTC – platforma MT4 – luka cenowa.

Osobom znającym metodologię Fal Elliotta przypomnę, że korekta, która zrobiła proporcję 1:1 w trendzie, może być falą 4-tą. Po fali czwartej przychodzi fala piąta, której zadaniem jest wybić ostatni szczyt zgodnie z kierunkiem trendu…… a potem korekta. SL ( a w zasadzie BE ) nadal pod dołkiem fali 4. W dalszej perspektywie nie zapominam o luce pod dołkiem z 9 marca 2020. Można powiedzieć, że mamy remis pomiędzy pro spadkową luką a wykonanym ostatnio overbalancem. Czekam na kolejne przewagi na wykresie.

Wykres BTC

Na koniec dodam, że w takich sytuacjach warto przypomnieć sobie, że trend trwa dłużej niż nam się wydaje, a potem sprawdzić, w którą stronę w ostatnim czasie podążała cena.

BTC.D:

Indeks dominacji Bitcoina po dotarciu do linii trendu spadkowego zbudował formację spadkową. Towarzyszy temu wysokie RSI, a wszystko to na interwale dziennym (czyt. mocnym). Odbieram to tak: trend wzrostowy utrzymany, jednak możliwa lokalna korekta. Czarną linią oznaczyłem poziom ovb, po przebiciu którego otrzymam potwierdzenie rozpoczęcia korekty. Póki co mamy 1:1 w trendzie, co nadal daje przewagę na wybicie ostatniego wierzchołka. Zważywszy, że taki target byłby powyżej czerwonej linii trendu, mogłoby nastąpić bardzo mocne wybicie. Podsumowując. Jeśli indeks zaliczy overbalance – spadki w korekcie. Jeśli zaatakuje wierzchołek – re test linii i kontynuacja wzrostów.

Analiza Techniczna Kryptowalut 18-05-2020
Wykres BTC.D

BNB:

1. W długim terminie, moja analiza się nie zmieniła. Linia trendu wzrostowego prowadzona prawie od samego początku waloru w połączeniu z dwukrotnie zanegowanym OVB, który mimo wszystko traktuję jako osłabienie spadków, dają szansę na kontynuowanie trendu wzrostowego. Nie będzie to jednak tak dynamiczny trend jak przypuszczałem w swoich początkowych analizach jeszcze w 2019 roku.

Wykres BNB/USD

2. Analiza „tu i teraz” pokazuje, że trend wyraźnie zwalnia, jednak stosunek korekt w trendzie został zachowany co nadal świadczy o lokalnym targecie powyżej szczytu z dnia 30.04.2020r. Mylę się, jeśli cena spadnie poniżej czarnej linii zanim pokona wierzchołek.

Wykres BNB/USD

3. Przydałoby się spojrzeć na BNB/BTC. Jeśli chcecie takiej analizy napiszcie w komentarzu pod ostatnim nagraniem wideo.

XRP:

Analizę XRP przedstawiłem dość szczegółowo w ostatnim nagraniu wideo, jednak od tego czasu pojawiła się pewna niespójność między wykresami poszczególnych giełd. Dla przykładu Poloniex, Binance, Bitfinex pokazały zgodną analizę, w której znalazł się OVB dla ostatnich wzrostów oraz pokonany został ostatni dołek, co daje przewagę na zakończenie trendu. Z tego powodu, w stosunku do ostatniej analizy, pozwoliłem sobie nanieść na wykresie linie lokalnego trendu spadkowego. Z kolei giełdy takie jak Bitstamp, Coinbase i Kraken nadal utrzymują lokalny trend wzrostowy. Jak to interpretować? Analiza techniczna nie ma na taki przypadek jednoznacznej odpowiedzi. Każdy musi przemyśleć to na swój sposób. Moim zdaniem, choć niech to nie będzie wyznacznik, wyjścia są takie; Otrzymaliśmy sygnał osłabienia trendu i nawet jeśli cena pojedzie do góry po kolejny szczyt, to zbliżamy się do zakończenia trendu. Możliwy jest też scenariusz, że spadki otrzymamy znacznie szybciej i dysproporcja pomiędzy giełdami niezwłocznie się wyrówna. Wyznacznikiem może być linia trendu oraz jej przebicie lub nie.

Analiza Techniczna Kryptowalut 18-05-2020
Wykres XRP/USD
Wykres XRP/USD

LSK:

Czy zgodzicie się, że pospolicie używane pojęcie „Liskowicze” brzmi bardzo podobnie jak „Frankowicze” ? 🙂 To tak dla rozluźnienia, zarówno do jednego i do drugiego pojęcia, osobiście nie mam żadnych negatywnych skojarzeń.

Od dawna mówię o utrzymującej się konsolidacji, a jednak technicznie rzecz biorąc, lokalny trend wzrostowy nadal trwa. Uwaga. Należy być bardzo ostrożnym bo raz, że jesteśmy w strefie konsolidacji a dwa, trend ewidentnie zwolnił, co widać wyraźnie na wykresie. Poza tym, słabość tego trendu potwierdza stosunek siły impulsu 1 do impulsu 2 (słabnie). Potwierdzeniem rozpoczęcia spadków byłoby przebicie niższego dołka oraz czarnej linii ovb.

Analiza Techniczna Kryptowalut 18-05-2020
Wykres LSK/USD

Dzisiejsza Analiza Techniczna Kryptowalut 18-05-2020 dobiegła końca. Zapraszam do innych analiz na Bithub.pl

Zapraszam do śledzenia kanału Youtube i oglądania analizy wideo jeszcze w tym tygodniu.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx