55% szans, że 14 kwietnia cena bitcoina poszybuje do 70 000 USD

Traderzy i analitycy trwają w przekonaniu, że w nadchodzących sesjach cena bitcoina osiągnie co najmniej 70 000 USD.

U podstaw ich pro wzrostowych perspektyw leży klasyczny wskaźnik techniczny. Jest nim trójkąt zwyżkujący – struktura techniczna, która formuje się w chwili, gdy cena aktywa tworzy dwa lub więcej coraz wyższych, lokalnych dołków i praktycznie równe co do wartości szczyty. Linie łączące obydwa ciągi (dołków i szczytów) zbiegają się wraz ze wzrostem ceny, sprawiając, że cała struktura wygląda niczym wznoszący się dolnym bokiem trójkąt prostokątny.

„Kiedy bitcoin wybije się ponad 60 000 dolarów, nie stawajcie mu na drodze”

Bitcoin spełnia praktycznie wszystkie przesłanki, które mogą poświadczać fakt, że tworzy trójkąt zwyżkujący. Struktura kryptowaluty sprzed dwóch miesięcy skłoniła ją do wielokrotnego testowania poziomów około 60 000 USD jako opór. Tymczasem cena nadal rosła, traktując rosnącą linię trendu jako wsparcie. Jedynym brakującym ogniwem jest wybicie w górę.

„Kiedy bitcoin wybije się ponad 60 000 dolarów, nie stawajcie mu na drodze”obwieścił na Twitterze jeden z analityków.

kurs BTC/USD w strukturze trójkąta
kurs BTC/USD w strukturze trójkąta; źródło: CryptoHornHairs

Wybicie z byczego trójkąta ma tendencję do przesuwania celu wzrostu aktywów o poziom powyżej najdłuższej odległości między górną a dolną linią trendu. Zastosowanie tych – było nie było teoretycznych definicji na wykresach ceny bitcoina pokazuje – że w nadchodzących sesjach może ona przekroczy 75 000 USD. 70 000 dolarów pozostaje, rzecz jasna, poziomem oporu psychologicznego.

Analityk Josh Olszewicz potwierdził, że takie wybicie spowodowałoby wzrost ceny bitcoina w kierunku 75 000 USD. Kryptowaluta zaczęłaby się następnie konsolidować w przedziale 70 000-75 000 USD.

Coinbase’owe FOMO

W międzyczasie inny analityk – Pentoshi- dostarczył informacji o fundamentalnych katalizatorach, które mogą spowodować rzeczywisty wybuch ceny bitcoina w górę.

Pentoshi zauważył dzisiaj, że nadchodząca premiera notowań akcji Coinbase na Nasdaq, posłuży za wiatr w żagle dla technicznie byczych struktur. Jego zdaniem, Bitcoin konsoliduje się wewnątrz trójkąta symetrycznego – kolejnego wskaźnika technicznego, który wskazuje na byczą tendencję do kontynuacji rajdu ceny.

Taki trójkąt to nic pewnego?

Wskaźniki techniczne nie zawsze są dokładne. Badanie przeprowadzone przez Samurai Trading Academy pokazuje, że trójkąty zwyżkujące mają wskaźnik sukcesu 72,77%. Tymczasem możliwość, że bitcoin przebije się powyżej swojej symetrycznej struktury trójkąta jest jeszcze niższa i wynosi 54,87 procent (biorąc pod uwagę, że również wygląda jak byczy proporzec).

Przeczytaj również:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx