Więźniowie grudnia 2017 | Czy milionowe prognozy BTC opierają się na myśleniu o tamtych wzrostach?

Czy model prognostyczny odnośnie fali niosącej BTC do 100 000 $ ma jakiekolwiek podstawy? A może Ci, którzy wieszczą rajd bitcoina do milionowych poziomów utknęli po prostu w psychice bańki 2017 i związanych z nią niespełnionych marzeń? Powracają pytania o prognozy BTC. Czy jesteśmy więźniami grudnia?

Trader i analityk Crypto Rand poinformował swoich 217,000 obserwujących na Twitterze, że price action bitcoina poniżej 20 000 $ to jedynie odwrócenie uwagi od tego, co nas czeka. Oczywiście chodzi o wzrost kursu BTC do 100 000 $.

Były dyrektor ds. Technologii Coinbase, Balaji S. Srinivasan również rozważa wzrost wyceny bitcoina do 100 000 $.

W ubiegły piątek Srinivasan porównał rosnącą cenę Bitcoin do pojawienia się Covid-2019, znanego również jako koronawirus. Srinivansan mówi, że metoda stochastyczna odnosi się zarówno do BTC, jak i do wirusa.

Model stochastyczny? (Nie)prawdopodobne!

Matematycy używają modeli stochastycznych do oszacowania prawdopodobieństwa wyniku z uwzględnieniem zmieniających się losowo wskaźników. W przypadku bitcoina, taką zmienną ich zdaniem byłaby cena. Dla Covid-2019 zmienną jest liczba przypadków.

Według analizy Srinivansana prawdopodobieństwo, że BTC osiągnie 100 000 $ stało się większe jak tylko aktywo przekroczyło 10 000 $. To samo, jego zdaniem, dotyczy Covid-2019. Wirus staje się wykładniczo bardziej podatny na przekroczenie progu 100 000 przypadków natychmiast po przekroczeniu 10 000 przypadków.

Bitcoin oczywiście nie powrócił jeszcze do rekordowego poziomu nieco ponad 20 000 $ ustalonego w grudniu 2017 r. Chociaż wielu wpływowych i analityków w świecie kryptowalut przewiduje, że rajd BTC dopiero się zaczyna, wielu ekonomistów, w tym Nouriel Roubini twierdzi, że bitcoin nie powróci już nigdy do czasów bańki z końca 2017 roku.

„To mi się dobrze składa, więc się podczepię…”

Coraz więcej komentatorów i sympatyków bitcoina może zastanawiać się, czy warto wierzyć w milionowe projekcje cenowe. Zastanówmy się zatem, czy na dłuższą metę dalekosiężne prognozy dla bitcoina nie mają czasem podłoża w niespełnionych marzeniach z 2017 roku? Co tak naprawdę napędza rynek? Czy myślenie życzeniowe ma szansę się spełnić? Może jednak z matematyką nie powinno się dyskutować? Dude04 ma na ten temat następującą opinię – co o tym sądzicie?

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

BitcoinKurs Bitcoinanouriel roubini
Komentarze (0)
Dodaj komentarz