Moody’s obniża drugi raz z rzędu rating Coinbase

Moody’s obniża rating Coinbase pomimo gwałtownego wzrostu cen akcji

Coinbase Global, Inc., pod marką Coinbase, to założona w 2012 roku amerykańska firma notowana na giełdzie, która obsługuje platformę wymiany kryptowalut. Giełda jest firmą rozproszoną; wszyscy pracownicy działają poprzez pracę zdalną, a firma nie posiada fizycznej siedziby.

Akcje Coinbase notowane są na giełdzie NASDAQ.

Moody’s przewiduje, że rentowność spółki pozostanie słaba

Akcje Coinbase odbiły się od dna i obecnie notowane są o 60% wyżej w porównaniu z poziomem 33,26 USD jakie miały na początku stycznia 2023 roku.

W piątek agencja ratingowa Moody’s poinformowała, że obniżyła rating kredytowy Coinbase (COIN) i gwarantowanych niezabezpieczonych obligacji ze względu na znacznie zmniejszone przychody i możliwości produkcyjne firmy.

Rating długoterminowy, który reprezentuje możliwość niewypłacalności długu rodziny biznesowej, znany jako rating rodziny korporacyjnej (CFR), został obniżony z Ba3 do B2 dla Coinbase. Firma ogłosiła obniżenie ratingu swoich gwarantowanych niezabezpieczonych obligacji z B1 do Ba2.

Pomimo planu firmy z 10 stycznia, aby zmniejszyć liczbę pracowników na całym świecie o około 950 osób, Moody’s przewiduje, że rentowność firmy pozostanie słaba, podała agencja ratingowa. Moody’s przedstawił ponure prognozy dotyczące zysków Coinbase ze względu na następstwa bankructwa giełdy FTX i potencjalne zaostrzenie przepisów, które może nastąpić w sektorze kryptograficznym.

Przeczytaj także : Bitcoin i Ethereum rosną nawet po bankructwie Genesis

Słabe źródło głównych dochodów

Agencja Moody’s stwierdziła, że ścieżka do zmian i ulepszeń w ramach regulacyjnych jest wysoce nieprzewidywalna i może okazać się destrukcyjna dla uczestników rynku kryptograficznego, pomimo faktu, że zwiększony nadzór regulacyjny może ostatecznie przynieść korzyści relatywnie bardziej dojrzałym i zgodnym platformom kryptowalutowym, takim jak Coinbase.

Długoterminowy rating kredytowy i rating niezabezpieczonego długu długoterminowego został obniżony także przez największą globalną agencję ratingową S&P Global Ratings na początku tego miesiąca. Z identycznych powodów.

Kiedy ceny kryptowalut gwałtownie spadły w 2022 roku, a firmy kryptograficzne, takie jak Three Arrows Capital, Celsius Network i FTX, upadły, handel kryptowalutami, który jest głównym źródłem dochodu Coinbase, został wstrzymany.

Akjce Coinabse odbiły się od dna na poziomie 33,26 USD na początku stycznia 2023 roku i obecnie notowania są o 60% wyżej, odzwierciedlając tym samym ruch obserwowany na innych aktywach ryzykownych w tym miesiącu.

To jest drugie z rzędu obniżenie ratingu Coinbase

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest drugie obniżenie ratingu przez Moody’s. Szczegółowo pisaliśmy o tym 24 czerwca 2022, a pełny tekst znajdziesz tutaj.

Może Cię zainteresuje :

Coinbasemoody'srating
Komentarze (0)
Dodaj komentarz