Bitcoin i Ethereum rosną nawet po bankructwie Genesis

7 863

Bitcoin i Ethereum rosną nawet po bankructwie Genesis

Firma Genesis Global ogłosiła upadłość 19 stycznia 2023 ale rynek reaguje zwyżkami największych kryptowalut. Bitcoin ($BTC) i Ethereum ($ETH) utrzymują niewielką lecz stałą dynamikę wzrostu kursów.

Dwie największe kryptowaluty Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) nieustannie sygnalizują chęć do dalszych wzrostów, nawet po tym, kiedy największy pożyczkodawca kryptowalut, Genesis Global, złożył wniosek o upadłość. W chwili pisania tego tekstu BTC kosztowało 21 360 $, a $ ETH kosztowało 1592 $.

Afery i skandale w branży kryptowalutowej osiągają nowe szczyty. Konsekwencje upadku giełdy kryptowalutowej FTX skłoniły pożyczkodawcę kryptowalut Genesis Global do złożenia 19 stycznia wniosku o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Ale zaskakująca jest pozytywna reakcja Bitcoina na „wiadomości o bankructwie Genesis”. Również największy altcoin, Ethereum, wzrostem kursu odpowiedział na wniosek jednej ze znaczących firm udzielających pożyczek kryptograficznych, która złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem.

Przeczytaj także : Rosyjska ustawa o wydobyciu kryptowalut utknęła w martwym punkcie z powodu sprzeciwu banku centralnego i organów ścigania

Rynek kryptowalut utrzymuje bycze sygnały

Wiele nieoczekiwanych upadków i porażek, takich jak Terra Luna, oszustwa Do Kwona, upadłość Celsjusza, Three Arrow Capital, Voyager Digital oraz areszt dla byłego dyrektora generalnego FTX i Alameda Research, miało miejsce w 2022 roku. Kolejnym mocnym i ważnym wydarzeniem na rynku jest ogłoszeniem upadłości przez Genesis. Wszystkie te wydarzenia po kolei mocno wpływały na bieżącą kondycję i ceny kryptowalut.

Jednak po roku zmienności i wyjątkowo niesprzyjających nastrojów na rynku, 14 stycznia Bitcoin przekroczył poziom ceny 20 000 USD, a globalna kapitalizacja rynkowa ponownie osiągnęła pułap 1 biliona USD. Cena BTC wzrosła o około 10,34% w ciągu ostatniego tygodnia i 1% w ciągu ostatnich 24 godzin, przy poziomie 41% dominacji na rynku. Król kryptowaluty poszybował w górę o ponad 24% w ciągu zaledwie 14 dni.

Rywal Bitcoina, Ethereum, wrócił na właściwe tory po ponad 2 miesiącach trendu spadkowego. Społeczność skupiona wokół ETH z podekscytowaniem liczyła na pozytywny efekt „fuzji Ethereum”. Merge jest ogromnym osiągnięciem w udanym przejściu z proof-of-work (PoW) do proof-of-stake (PoS) co wydarzyło się 15 września. Jednak po fuzji kurs Ethereum zaczął spadać o kolejny raz okazało się, że należało „sprzedać wiadomość”.

W chwili pisania tego tekstu cena ETH wynosiła 1592 USD przy wzroście ceny o 10% w ostatnim tygodniu. Ethereum ma dominację na rynku wynoszącą około 19%, a kapitalizacja rynkowa wynosi 189 miliardów dolarów. W ciągu ostatniego tygodnia kurs ETH wzrósł o 2,5%.

Co dalej ?

Spadek kursu BTC 18 stycznia został zanegowany definitywnie. Okazuje się, że cena największej kryptowaluty na razie nie chce spadać i pokazuje siłę wbrew negatywnym przewidywaniom. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach zobaczymy nowe krótkoterminowe szczyty, które raczej długo się nie utrzymają.

Jednak gdyby rację miał , Jim Cramer, gospodarz Mad Money w CNBC  , który przedstawiając analizę  Larry’ego Williamsa, znanego influencera rynkowego i analityka wysnuł wniosek, że każdy rajd na Bitcoinie trwa 24 dni, to obecny musiałby zakończyć 3 lutego.

Bithub.pl pisał o tym w tekście z dnia 13 stycznia 2023 a najdziesz go tutaj.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze