Kryptowaluty można nabyć teraz „z dużym rabatem”

Kryptowaluty można nabyć teraz „z dużym rabatem” – Bloomberg Intelligence

Rok 2022 był jednym z najbardziej niestabilnych dla branży kryptograficznej, ponieważ wiele niekorzystnych wydarzeń zarażających wstrząsnęła rynkiem, spowodowało kryzysy płynności i doprowadziło do kilku głośnych bankructw, które zachwiały wiarą zaangażowanych w ten sektor.

Podczas gdy wielu analityków głównego nurtu i serwisów informacyjnych po raz kolejny wieszczyło definitywną śmierć Bitcoina – co zostało ogłoszone przy 467 różnych okazjach – Mike McGlone, starszy strateg ds. Bloomberg Galaxy Crypto Index na początku grudnia powiedział:

„Za rok prawdopodobnie Fed przejdzie w kierunku złagodzenia, a kryptowaluty wydają się być gotowe do wznowienia swojej skłonności do przewyższenia większości tradycyjnych aktywów”.

Przeczytaj także: Jakie niespodzianki przyniesie rok 2023 – cena złota na poziomie 2250 USD i Bitcoina na poziomie 5000 USD – prognozuje Standard Chartered

Analityk powiedział dalej, że wydarzenia z 2022 r. i znaczące spadki obserwowane na rynku kryptograficznym były podobne do „bolesnych wzrostów” i podkreśliły „niekorzystne ryzyko w stosunku do zysku wynikającego z nie częściowej alokacji do rewolucyjnej technologii/klasy aktywów”.

Według McGlone kryptowaluty zajmują jedynie „niewielką część globalnego zestawu aktywów” i „dojrzały do proliferacji”.

Porównując rodzącą się klasę aktywów z ropą naftową, McGlone zauważył, że chociaż kryptowaluty mają regulowany rynek kontraktów terminowych dopiero od pięciu lat, obecny trend pokazuje „rosnące otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Bitcoina w obrocie CME w porównaniu ze spadkiem zainteresowania ropą naftową”.

„Technologia jest niekorzystna dla obu stron surowej równowagi między popytem a podażą – tworzenie więcej za mniej i zmniejszanie konsumpcji” – powiedział McGlone.

„Z drugiej strony Bitcoin staje się cyfrowym złotem w świecie zmierzającym w tym kierunku, a Ethereum może przypominać pojawienie się kontraktów terminowych i ETF-ów w tradycyjnych finansach”.

Strateg Bloomberga zauważył również, że Bitcoin nigdy nie był bardziej zdyskontowany niż pod koniec listopada w oparciu o 100-tygodniową średnią ruchomą. Wskazał na upadek FTX i inne duże bankructwa, które miały miejsce w przestrzeni kryptograficznej w ciągu 2022 roku jako głównego winowajcę słabych wyników, ale dodał, że „z podobnych popiołów zazwyczaj wyłaniają się hossy”.

Chociaż możliwe jest, że w najbliższym czasie Bitcoin będzie miał jeszcze więcej spadków, McGlone zasugerował, że długoterminowe perspektywy pozostają dość pozytywne.

„To, co wydaje się trwałe, to wydłużona trajektoria wzrostu cen, pomimo obecnego względnego rabatu. Cena może znaleźć się w kolejnym dobrym obszarze wsparcia w okolicach 10 000-12 000 USD i może być kwestią czasu, czy rodząca się fundamentalna wartość najbardziej znaczącego zdecentralizowanego zasobu cyfrowego na świecie zwycięży” – powiedział.

Pomimo faktu, że rok 2022 był świadkiem jednego z najpoważniejszych spadków w historii kryptowalut, Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI) „wciąż rośnie o około 200% od końca 2019 r. w porównaniu z 20-60% dla złota, S&P 500 i Bloomberg Commodity Spot Index.”.

McGlone powiedział, że spodziewa się, że BGCI wznowi swoją „skłonność do osiągania lepszych wyników”, dodając, że „około 70% BGCI to Bitcoin i Ethereum, które charakteryzują się wyraźnie zmniejszającą się podażą w porównaniu z rosnącą adopcją i popytem”.

Jeśli chodzi o to, jak historycy będą postrzegać wyniki rynku kryptograficznego w 2022 r., McGlone powiedział, że prawdopodobnie będzie to postrzegane jako „znaczący spadek w ramach wydłużonego trendu”.

„Kod nie popełnił przestępstwa” może być tym, jak historia spojrzy wstecz na kryptowaluty w 2022 roku” – powiedział.

Spoglądając w przyszłość na rok 2023, strateg Bloomberga zauważył, że wyniki wszystkich aktywów mogą zależeć od ruchów Fed, który realizuje najbardziej agresywny harmonogram zacieśniania polityki pieniężnej od 40 lat.

„Jeśli nie przestawią się na luzowanie, świat może pogrążyć się w głębszej recesji, co będzie miało reperkusje dla wszystkich ryzykownych aktywów. Nasz scenariusz bazowy zakłada wydłużony okres deflacji, z rynkiem kryptograficznym, mierzonym za pomocą indeksu Bloomberg Galaxy Crypto Index, który wychodzi na prowadzenie” – powiedział.

Możliwe, że makroekonomiczny rynek niedźwiedzi może spowodować spadek Bitcoina do 10 000 USD i przełamanie wsparcia Ether na poziomie 1000 USD, „ale te poziomy reprezentują ekstremalne rabaty”, według McGlone.

„Naszym nastawieniem jest to, że dwie najlepsze kryptowaluty wspierają się w ramach wydłużonych rynków hossy, których wznowienie może być tak samo nieuniknione, jak przejście Fed na łagodzenie” – dodał.

Gdy rynek w końcu się odwróci, McGlone podkreślił opór na poziomie 40 000 USD dla Bition i opór na poziomie 3000 USD dla Ether jako poziomy do obserwowania w 2023 roku.

Może Cię zainteresuje:

BitcoinBloombergKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz