Przeglądana kategoria

Portfele

Kategoria Portfele to miejsce, w którym przeczytasz o sposobach na bezpieczne przechowywanie kryptowalut. Omawiamy tu ważne problemy, porównujemy portfele, wskazujemy na ich zalety i wady.

W czasach, kiedy ludzie coraz chętniej lokują swoje oszczędności w kryptowalutach (często bardzo duże oszczędności!), nie idzie to niestety w parze z edukacją na temat bezpieczeństwa. Oczywiste jest w tej sytuacji to, że hakerzy wpadają na coraz bardziej wymyślne pomysły na kradzież kryptowalut. Zdarza się na przykład, że kradzieże  dokonywane są niejako na oczach posiadaczy a Ci niewiele mogą z tym zrobić. Dziej się tak głównie (niestety) przez swoje niedbalstwo i lenistwo w zakresie zadbania o własne bezpieczeństwo.

Istnieje na szczęście wiele urządzeń, takich jak na przykład portfele Bitcoin, dzięki którym przechowywanie zakupionych kryptowalut da Tobie spokojny sen.

Desktopowe portfele Bitcoin to takie, które oferują wiele zalet, jak również przewag nad standardowymi portfelami online dostępnymi z poziomu przeglądarki internetowej. Podczas, gdy do portfeli online można dostać się z każdego miejsca oraz urządzenia na świecie, które posiada dostęp do Internetu, są one również o wiele bardziej podatne na ataki hakerskie. Przyczyną jest oczywiście ogólna dostępność możliwości logowania.

Zewnętrzne, sprzętowe portfele Bitcoin są na dzień dzisiejszy najbardziej bezpiecznym sposobem przechowywania Bitcoina i innych kryptowalut. Są to urządzenia, wyglądem przypominające pendrive’y, które podłącza się bezpośrednio do komputera. Taki portfel możesz zatem schować sobie po prostu do kieszeni i zabrać ze sobą gdziekolwiek zechcesz.

Dodatkową cechą wyróżniającą ten rodzaj portfela nad innymi jest możliwość uzyskania całkowitej anonimowości w chwili, gdy inicjujesz transakcję. Z portfelem sprzętowym nie są powiązane żadne dane identyfikujące go z Twoją osobą – nie musisz podawać imienia, nazwiska, adresu, itp.