Amerykańska giełda kryptowalut FTX wstrzymuje wszelkie wypłaty. Możemy to stwierdzić po obserwacji danych on-chain. Ma to miejsce po tym jak jej token „FTT” zalicza lawinowe spadki. Wielka afera w krypto trwa w najlepsze. Czy platforma podzieli los Terra Luna?
We wtorkowe popołudnie wszystkie największe platformy informacyjne świata kryptowalut trąbią o niepokojących przesłankach płynących z analizy on-chain. Giełda FTX, która przypomnijmy, wskutek polityki CZ (CEO Binance) znajduje się obecnie w sporych tarapatach, miała zawiesić wypłaty na platformie.
Wraz z kolejnymi podobnymi informacjami, wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że problemy FTX i Sama Bankmana-Frieda narastają. Czarne scenariusze wieszczą już całkowity upadek i podzielenie losu LUNY. Przypomnijmy, że ta kryptowaluta upadła całkowicie na początku tego roku, zaś jej twórca, Do Kwon jest aktualnie poszukiwany przez Międzynarodową Agencję Interpol.
Sprawdź także: Batalia pomiędzy Binance i FTX przyczyną spadków? Token FTT traci ponad 20% w 24h
AKTUALIZACJA: Kolejne magazyny informują o wstrzymaniu wypłat. Giełda FTX wciąż nie wydała oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
Jaki jest powód kłopotów giełdy FTX?
Kilka dni temu CEO Binance Changpeng Zhao poinformował, że platforma, której jest włodarzem zamierza regularnie wyprzedawać się z tokena FTT, a więc assetu, którego twórcą i zarządcą jest właśnie giełda FTX. Rynek zareagował na tę informację błyskawicznym spadkiem, który w zasadzie tylko się nasila.
Dane on-chain informują, że na czas pisania tego artykułu, ostatnia zatwierdzona przez FTX transakcja wychodząca miała miejsce prawie cztery godziny temu. Dotyczy to wszystkich sieci, włączając w to Ethereum, Tron czy Solanę. Rzecznik platformy autorstwa Sama Bankmana-Frieda nie udzielił komentarza w sprawie ujawnionej przez serwis The Block.
Sytuacja wokół platformy jest bardzo napięta, i po raz kolejny pokazuje ona jak ważne jest bezpieczeństwo środków w świecie kryptowalut. Teraz kiedy dane on-chain pokazały nam jasno, że giełda FTX wstrzymała wypłaty środków, warto uzmysłowić sobie, że platformy pośrednicze nie są najlepszym miejscem na przechowywanie swoich pieniędzy. W tym celu zdecydowanie powinniśmy wybrać tzw. cold-wallety, a więc portfele nie podłączone do sieci. Ogromną popularnością cieszą się także portfele sprzętowe, takie jak te autorstwa Ledger czy Trezor.
Może zainteresuje Cię: Zmiany w rozwoju Ethereum – nowy etap, The Scourge!