Ethereum goni Bitcoina w rankingu na najpopularniejszą kryptowalutę

Liczba transakcji w sieci Ethereum wzrosła o 338% w 2022, ale to Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą

Dzisiaj Bitcoin obchodzi 14-te urodziny. Nadal pozostaje królem kryptowalut ale musi uważać, bo inne kryptowaluty nie próżnują i depczą mu po piętach.

Całkowita liczba transakcji w sieci Ethereum przewyższyła liczbę transakcji na Bitcoinie ponad czterokrotnie i to jest ogromny sukces tej kryptowaluty.

Jednak to Bitcoin nadal był najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w 2022 roku.

Sieć Ethereum przyćmiła Bitcoina pod względem całkowitego wolumenu transakcji w zeszłym roku, chociaż królowi kryptowalut udało się zachować koronę, jeśli chodzi o zainteresowanie wyszukiwaniem online.

Według danych z Nasdaq i Ycharts udostępnionych na Reddit 2 stycznia, w 2022 roku było o 338% więcej transakcji na Ethereum ETH (408,5 mln) a na Bitcoinie BTC (93,1 mln).

Wartości pokazane na wykresie podano w milionach transakcji, przy średniej dziennej wartości transakcji wynoszącej około 1,1 miliona dla ETH i 255 000 dla BTC.

Jednak wolumeny transakcji w sieci Bitcoina były bardziej stabilne i okresowe niż w przypadku Ethereum, które doświadczyło znacznie większej zmienności wolumenów transakcji. Było to spowodowane skokami popytu w określonych momentach, takimi jak premiery NFT i inne pochłaniające gaz wydarzenia, takie jak bicie XEN.

Przeczytaj także : Dowód rezerw staje się coraz bardziej skuteczny, ale jeszcze nie jest idealny

Większe wolumeny transakcji w sieci Ethereum utrzymywały się w nowym roku, a liczba transakcji Ethereum 2 stycznia osiągnęła 924 614, co stanowi wzrost o 300% w porównaniu z liczbą 229 191 na Bitcoinie tego samego dnia, według Bitinfocharts.

Analityk, który opublikował dane, powiedział, że jest „sceptycznie nastawiony do ludzi mówiących, że pewnego dnia może nastąpić odwrócenie i że, ETH może zastąpić BTC”, dodając, że ci, którzy go popierają, mają teraz powód, aby to zrobić.

Odwrócenie ma miejsce, gdy jeden łańcuch przewyższa łańcuch o wyższym rankingu pod względem tego samego wskaźnika, w tym przypadku transakcji i aktywności.

Wykresy nie obejmują również transakcji warstwy 2, co pod tym względem postawiłoby Ethereum jeszcze mocniej przed Bitcoinem. Według L2beat liczba transakcji L2 na sekundę faktycznie przewyższyła liczbę transakcji w warstwie 1 Ethereum w połowie października i od tego czasu pozostaje powyżej tej wartości.

Jednak chociaż Ethereum może wyprzedzać pod względem transakcji i aktywności, Bitcoin pozostaje najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą online.

1 stycznia biuletyn „In Bitcoin We Trust” ujawnił, że BTC przyciągnął największą uwagę w wyszukiwarce Google w 2022 r., z 28,4 milionami miesięcznych wyszukiwań w Google na całym świecie.

Raport był zgodny z Cointelegraph, który poinformował 23 grudnia, że Ethereum nie zajęło drugiego ani nawet trzeciego miejsca pod względem popularności wyszukiwania. Miejsca te były zajęte przez memecoiny Shiba Inu SHIB i Dogecoin DOGE.

Zgodnie z danymi, Ethereum, na czwartym miejscu, miało 3,8 miliona miesięcznych wyszukiwań na całym świecie.

Może Cię zainteresuje :

BitcoinEthereum
Komentarze (0)
Dodaj komentarz