Vitalik Buterin – 2023 będzie dobrym rokiem dla Ethereum

Vitalik Buterin podkreśla, dlaczego jest optymistą na rok 2023

Współzałożyciel Ethereum spodziewa się, że w tym roku jego projekt osiągnie nowy kamień milowy w zakresie pakietów zbiorczych.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, podzielił się swoim optymizmem na nadchodzący rok. W tym nadzieją na osiągnięciem nowego kamienia milowego w zakresie skalowania zbiorczego zgodnie z planem działania Ethereum.

Deweloper Ethereum potwierdził również wdrożenie protokołu Ethereum Improvement Protocol (EIP) 4884 w 2023 roku, który został usunięty w ramach nadchodzącego pakietu aktualizacyjnego w Szanghaju zaplanowanego na marzec.

Odpowiadając na post z 31 grudnia od byłego dyrektora ds. technologii w Coinbase, Balaji Srinivasana, pytającego użytkowników, na co są nastawieni byczo w 2023 r., Buterin powiedział, że nie może się doczekać osiągnięcia kamienia milowego „podstawowego skalowania pakietu”, zgodnie z planem działania Ethereum.

Wyjaśnił, że oznacza to wdrożenie ulepszeń Ethereum związanych z przepięciami (EIP)-4884.

Początkowo oczekiwano, że EIP-4884 zostanie dołączony do aktualizacji Szanghaj, wprowadzając „proto-danksharding” w celu znacznego zwiększenia skalowalności zbiorczej warstwy 2 (The Surge) przed pełnym wdrożeniem dużej aktualizacji Sharding pod koniec przyszłego roku.

Powiedział również, że oznaczać to będzie, że ETH zacznie stawać na właściwych i docelowych podstawach, że będą „częściowo zdejmowane koła treningowe, przynajmniej do etapu 1”.

Odniósł się w ten sposób do posta z 22 listopada na „forum Ethereum Magicians”, który opisuje trzy etapy „modelu zaufania” w oparciu o to, jak dojrzała i zaawansowana jest technologia projektu.

Etap 0, który Buterin porównuje do jazdy na „pełnych kołach treningowych”, ma wymagania dotyczące wszystkich transakcji w łańcuchu i zapewnia użytkownikom możliwość wycofania swoich aktywów bez operatora.

Etap 1 lub „ograniczone koła treningowe – szkoleniowe” musi posiadać metodę weryfikacji transakcji, taką jak dowód oszustwa lub schemat sprawdzania ważności, aby akceptować lub odrzucać transakcje dozwolone przez inteligentną umowę, wraz z nadrzędną radą ds. Bezpieczeństwa, która nadzoruje proces.

Podczas gdy etap 2 nie posiada już w ogóle „kół treningowych” i musi mieć dwa różne dowody oszustwa, dwa różne dowody ważności lub po jednym z każdego z nich. Aktualizacje są dozwolone na tym etapie, ale muszą mieć opóźnienie dłuższe niż 30 dni.

W oddzielnym poście na Twitterze dzień wcześniej, 30 grudnia, Buterin również opowiedział, jak jego zdaniem może wyglądać „przyszłość rynku kryptograficznego”.

Buterin nakreślił kilka obszarów kryptowalut, które należałoby naprawić:

  • skalowalność,
  • prywatność,
  • wygodę użytkownika
  • bezpieczeństwo dla przeciętnych użytkowników.

Pokłada także duże nadzieje w sektorach płatności i zdecentralizowanych finansów (DeFi) jako niezbędnych elementów dobrej przyszłości rynku kryptowalutowego. Buterin stawia także w 2023 roku na rozwój zdecentralizowanych autonomicznych organizacji (DAO).

Może Cię zainteresuje :

ButerinEthereum
Komentarze (0)
Dodaj komentarz