Bitmain posiada 600 milionów dolarów w Bitcoin Cash

Bitmain, największy na świecie producent sprzętu do wydobywania kryptowalut w oparciu o układy scalone ASIC, jest w posiadaniu ponad 1 000 000 coinów Bitcoin Cash, zgodnie z ujawnieniem udziałów finansowych firmy. Oznacza to, że ​​Bitmain posiada obecnie 6% wszystkich Bitcoin Cash, co czyni ich największym posiadaczem BCH. Firma ujawniła udziały finansowe, ponieważ planuje pozyskać 18 miliardów dolarów podczas IPO (pierwsza oferta publiczna) na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu.

Udziały finansowe firmy Bitmain zostały niedawno ujawnione, ponieważ firma planuje w tym roku pozyskać 18-miliardowe IPO na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu. W poniższej tabeli pierwsza kolumna przedstawia całkowitą ilość każdego trzymanego cyfrowego aktywa, druga kolumna przedstawia średnią cenę zakupu firmy, a trzecia pokazuje całkowitą wartość aktywów na koniec marca 2018 roku.

źródło: https://medium.com/@btcWolves/a-bch-update-bitmain-bch-the-ipo-what-it-all-actually-means-354220b86ac3

Największa firma produkująca koparki do wydobywania kryptowalut, może się obecnie pochwalić majątkiem w wysokości 1,021,316 Bitcoin Cash, wartym obecnie około 600 milionów dolarów. Ponadto, Bitmain posiada około 930,932 Litecoinów, obecnie wartych 60 milionów dolarów. Kryptowaluta Dash jest również w rękach firmy, o wartości około 52 milionów USD. Na stan 31 marca 2018 roku, firma posiadała środki o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów w kryptowalutach. Warto również zwrócić uwagę na zmniejszenie liczby posiadanych Bitcoinów przez firmę i zwiększenie udziałów w BCH. W grudniu 2017 roku, Bitmain posiadał około 36 800 Bitcoinów i 841,866 Bitcoin Cash. Natomiast w marcu 2018 roku, liczba zarządzanych BTC spadła do 22 tysięcy, a BCH wzrosło do 1 miliona coinów. 

Bitmain uznawany jest za jedną z najlepiej zarabiających firm ze sfery kryptowalut na świecie. Ich kompaktowe, małe koparki o wysokiej mocy obliczeniowej, stworzyły ogromną konkurencję dla ówczesnego miningu w oparciu o karty graficzne i procesory komputerowe. Rynek dobrze zareagował na sprzęt Bitmainu, co spowodowało, iż firma osiągnęła w 2017 roku  większe dochody od producenta kart graficznych Nvidia. W 2017 roku, dochód firmy Bitmain wyniósł od 3 do 4 miliardów dolarów, przy dochodach Nvidii rzędu 3 miliardów dolarów.

Bitcoin kontrolowany przez Bitmain w 42%

W czerwcu opisywaliśmy udziały firmy Bitmain w globalnym miningu kryptowaluty Bitcoin, poprzez pule wydobywcze firmy. Bitmain kontrolował w czerwcu około 42% wydobycia kryptowaluty Bitcoin. Według danych statystycznych z portalu CoinDance, mining poole należące do własności firmy Bitmain (BTC.com oraz AntPool) stanowiły 25,8% oraz 16.5% wydobycia bloków Bitcoina.

Poniżej przedstawiony jest wykres opisujący wydobycie bloków Bitcoina (stan dla 25 czerwca br.). Jak widać, mining poole AntPool i BTC.com (należące do Bitmain), stanowiły łącznie 42% całego wydobycia kryptowaluty.

źródło: https://coin.dance/blocks/thisweek

Co sądzicie o firmie Bitmain i ich działalności na rynku kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

BitcoinBitcoin CashBitmainBlockchainhongkongKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz