Bitcoin kosztuje 23 000 USD – instytucje odgrywają główną rolę w trwającym rajdzie

Bitcoin kosztuje 23 000 USD – instytucje odgrywają główną rolę w trwającym rajdzie

Dane pokazujące, że gospodarka USA zakończyła 2023 rok na solidnych podstawach, doprowadziły w piątek i podczas weekendu do wzrostów na rynkach tradycyjnych oraz krypto. Bitcoin (BTC) nadal kosztuje powyżej 23 000 USD, podczas gdy całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,056 bln USD.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że w piątek Bitcoin zakończył dzień w powyżej 23 000 USD, w sobotę i w niedzielę spekulacyjnie próbował się wybić powyżej okrągłego poziomu 24 000 USD ale mu się to nie udało i ostatecznie najwięcej kosztował 23 940.  W poniedziałek rynek się lekko cofnął w oczekiwaniu na posiedzenie FOMC w USA, które rozpocznie się jutro. Komunikat Fed i komentarz Powella spodziewany jest w środę.

Boczna akcja cenowa na wykresie BTC widoczna w ciągu ostatnich kilku dni jest omawiana przez analityków w tym przez starszego analityka Kitco, Jima Wyckoffa, który napisał, że:

„Ceny się zatrzymują po tym, jak wcześniej w poprzednim tygodniu osiągnęły czteromiesięczny szczyt”.

Według Wyckoffa:

„Ta przerwa nie jest niedźwiedzia i sugeruje, że byki nabierają energii na kolejny wzrost”.

W obecnej sytuacji „byki BC mają ogólną krótkoterminową przewagę techniczną, ponieważ na dziennym wykresie słupkowym panuje stromy trend wzrostowy cen. Sugeruje to, że w najbliższym czasie prawdopodobnie nastąpi większy wzrost cen”.

Przeczytaj także : Moody’s opracuje system scoringowy dla stablecoinów: Bloomberg

Instytucje odgrywają kluczową rolę w rajdzie Bitcoina

Marcus Thielen, szef działu badań w kryptograficznej firmie inwestycyjnej i pożyczkowej Matrixport, zauważył w swoim najnowszym raporcie Daily Insights, że instytucje wydają się odgrywać główną rolę w 40-procentowym wzroście, którego Bitcoin doświadczył do tej pory w 2023 roku, wskazując, że 35% z tych 40% miało miejsce w godzinach handlu w USA.

„Za 85% udziału we wzroście Bitcoina odpowiadają inwestorzy z USA” – napisał Thielen.

„Dlatego interpretujemy to jako wyraźny sygnał, że amerykańskie instytucje są teraz nabywcami Bitcoina”.

Instytucje kupują nie tylko Bitcoiny, ale i wieczyste kontrakty terminowe, które notują solidne premie. Jest to znak, że handlowcy są skłonni przepłacić, aby uzyskać ekspozycję, czytamy w raporcie.

„Interpretujemy to jako wskazówkę, że szybsi inwestorzy instytucjonalni i fundusze hedgingowe aktywnie kupują niedawny spadek na rynkach kryptograficznych. To powinien być bardzo pozytywny znak dla Bitcoina. Adopcja instytucjonalna trwa”.

Thielen zwrócił również uwagę, że oczekuje się, że dane o inflacji będą słabsze przez jakiś czas, co może doprowadzić do miesięcznych rajdów na rynku kryptowalut w dającej się przewidzieć przyszłości.

„Może to ustawić rynek kryptograficzny na rajdy w połowie miesiąca, co miesiąc i przekształcić się w trend, w którym obserwujemy silny rajd od połowy miesiąca z pewną konsolidacją pod koniec miesiąca, gdy handlowcy realizują zyski, a górnicy sprzedają wydobycie,” napisał.

Jeśli chodzi o piątkową akcję cenową w Bitcoina i czego inwestorzy mogą się spodziewać w przyszłości, założyciel Eight Global, Michaël van de Poppe, opublikował następujący tweet, w którym przedstawił, czego oczekuje w najbliższym czasie.

Zostało to dodatkowo potwierdzone przez analityka rynkowego Rekt Capital, który opublikował następujący tweet, patrząc na miesięczny wykres Bitcoina i zasugerował, że musi on zamknąć się powyżej 23 400 USD, aby zapewnić większą szansę na wybicie wyżej.

Altcoiny nadal mają tendencję wzrostową

Ogólnie rzecz biorąc, weekend był pozytywny dla rynku altcoinów, gdzie ponad 80% tokenów z pierwszej 200 odnotowało wzrosty.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,056 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 42,2%.

Może Cię zainteresuje :

AltcoinBitcoinKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz