Apetyt na Ethereum | Grayscale kupuje 50% ETH wydobytych w 2020 roku

Firma zarządzająca aktywami cyfrowymi Grayscale Investments kupiła w tym roku – jak dotądokoło 50% wszystkich nowo wydobytych monet ethereum. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Grayscale znajduje się aktualnie w posiadaniu równowartości 1,1% wszystkich ETH w obiegu.

Grayscale obsługuje 10 produktów inwestycyjnych kryptowalut skierowanych do inwestorów instytucjonalnych. Na dzień 24 kwietnia firma zarządzała aktywami cyfrowymi o wartości 2,7 miliarda dolarów. Ethereum Trust liczy 234,7 miliona USD inwestycji. Ponad 2,3 miliarda USD znajduje się w Bitcoin Trust. Inne zasoby funduszu obejmują między innymi BCH, Zcash, XRP.

Grayscale skupuje ETH na szeroką skalę

Od początku tego roku Grayscale kupił 756 539 ETH. To 48,4% wszystkich monet wydobytych od początku 2020 r. W tym okresie wydobyto w sumie 1 563 245 ETH.

źródło: tutaj

Menedżer kryptowalutowych aktywów poinformował, że jego wpływy z ETH osiągnęły w pierwszym kwartale 2020 r. najwyższy poziom w historii. Grayscale podał, że wpływy do Ethereum Trust wyniosły w bieżącym kwartale 110 mln USD, w porównaniu do łącznych wpływów z poprzednich dwóch lat wynoszących 95,8 mln USD.

Suma aktywów zarządzanych przez Grayscale od momentu powstania wyniosła około 2,2 miliarda dolarów. Pierwszy kwartał 2020 r. jest jak dotąd najlepszym kwartałem w historii firmy.

Ekspozycja na Ethereum

Dzięki Grayscale Ethereum Trust inwestorzy instytucjonalni mogą uzyskać ekspozycję na ETH, ale bez posiadania żadnych monet. Oznacza to, że Grayscale musi przechowywać w swoim portfolio duże ilości ETH.

Nie zapominajmy o zbliżającym się Ethereum 2.0, który może dawać impuls dla inwestorów do zajmowania pozycji w ETH. Aktualizacja sieci nagrodzi nowymi monetami wszystkich „walidatorów”, którzy będą w posiadaniu co najmniej 32 ETH.

W ostatnim czasie cena cyfrowego srebra gwałtownie wzrosła. Rajd w górę skali miał miejsce praktycznie od czasu marcowego załamania cen na kryptowalutowych rynkach. Niektórzy sądzą, że wzrost wyceny ETH idzie w parze z rosnącym oczekiwaniem na zmianę konsensusu sieci Ethereum z PoW na PoS.

wykres ETH USD od TradingView

ETH wzrasta o ponad 40% w ciągu ostatnich 30 dni i blisko 13% w ostatnim tygodniu. W chwili pisania tego artykułu, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wyceniana jest na 193 USD.

EthereumEthereum 2.0Grayscale
Komentarze (0)
Dodaj komentarz