Kalkulator Ethereum 2.0 | Zobacz, ile zarobisz

EthereumPrice.org wypuściło nowe narzędzie umożliwiające obliczenie, ile ETH zarobimy stakując monety w ramach nowego modelu konsensusu sieci. Kalkulator Ethereum 2.0 posiada wiele konfigurowalnych ustawień symulujących różne warunki i zmienne stakingu.

Do wielkiej zmiany (PoW na PoS) coraz bliżej

EthereumPrice.org wydało dziś nowe narzędzie – kalkulator interfejsu użytkownika, dzięki któremu można obliczyć potencjalne nagrody za staking ETH w ramach Ethereum 2.0. Przypomnijmy, że przejście na nowy model konsensusu ma nastąpić w sieci cyfrowego srebra już w tym roku.

Nie wiesz, jak będzie działał staking? Przeczytaj ten wpis:

Kalkulator Ethereum 2.0 pozwala rzucić okiem na to, ile można zarobić, stakując cyfrowe monety ETH. Użytkownicy mogą dostosować wiele ustawień sieciowych (zmiennych), które mają mieć duży wpływ na sposób obliczania nagrody.

Przykładowo, zmiana wymiaru ETH stakowanych w sieci z 1% na 10% oznacza różnicę w zarobkach między 5% lub 15% (każdego roku). Innym czynnikiem, który będzie miał wpływ na nagrodę w skali roku, jest chociażby czas działania samego węzła (walidatora).

Kalkulato stakingu Ethereum 2.0; źródło: tutaj

Szczegóły wersji beta

Narzędzie oblicza potencjalne zyski z 10 lat stakowania ETH, jak również z każdego roku. Policzy także ROI (zwrotu z inwestycji) w zadanym czasie. Aby wyświetlić wartość swojej stawki, użytkownicy mogą wybierać spośród wielu walut fiducjarnych, ETH w USD, EUR, GBP, JPY i innych.

Kalkulator jest aktualnie w publicznej wersji beta. Bieżący interfejs warto traktować bardziej jako urządzenie edukacyjne, niż środek do praktycznych obliczeń. Daje to jednak pojęcie o tym, jak ważną częścią ekosystemu „nowego Ethereum” stanie się staking.

W ramach bety użytkownicy mogą obliczać nagrodę przy użyciu dowolnej ilości stakowanych ETH. Specyfikacje dotyczące uaktualnienia sieci ograniczają jednak obecnie wartość każdej puli walidacyjnej do 32 ETH. Deweloper kalkulatora zakładał, że pojawi się możliwość połączenia puli użytkowników, aby osiągnąć wyznaczony próg. Co więcej – ci, którzy chcieliby stakować więcej niż 32 ETH, mogliby to zrobić przy użyciu wielu węzłów.

EthereumEthereum 2.0
Komentarze (0)
Dodaj komentarz