SBF nadal z zakazem rozmów z pracownikami FTX

Sędzia przedłużył zakaz dla założyciela platformy kryptowalutowej FTX, Sama Bankmana-Frieda, do kontaktowania się z pracownikami firm, które kiedyś kontrolował. Dodatkowo SBF otrzymał bana na korzystanie z technologii szyfrowania wiadomości podczas zwolnienia za kaucją.

SBF może wpływać na świadków?

1 lutego sędzia okręgowy USA Lewis Kaplan tymczasowo zabronił Bankmanowi-Friedowi kontaktowania się z obecnymi lub byłymi pracownikami FTX lub Alameda Research, jego funduszu hedgingowego, po tym, jak prokuratorzy wyrazili obawy, że 30-letni były miliarder może próbować wpływać na świadków.

Jako warunek zwolnienia go z kaucji w wysokości 250 milionów dolarów, sędzia zabronił SBF’owi korzystania z aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Signal, które umożliwiają użytkownikom automatyczne usuwanie korespondencji.

Były CEO FTX chciał tylko pomóc

Po odrzuceniu we wtorek porozumienia między obrońcami i prokuratorami w celu złagodzenia tych warunków, Kaplan powiedział w czwartek, że ograniczenia będą obowiązywały do ​​21 lutego. Poprosił obie strony, aby wyjaśniły do ​​13 lutego, skąd mogą mieć pewność, że Bankman-Fried mimo wszystko nie usunie wiadomości e-mail ze swojej poczty.

„Jestem znacznie mniej zainteresowany wygodą oskarżonego” niż zapobieganiem ewentualnemu manipulowaniu świadkami, powiedział Kaplan na rozprawie w sądzie federalnym na Manhattanie.

„Nadal istnieje wiele sposobów komunikowania się, które nie niosą ze sobą ryzyko wpływania na świadków” – dodał Kaplan.

Obrońcy byłego CEO upadłej giełdy argumentowali, że wysiłki Bankmana-Frieda, by skontaktować się z głównym radcą prawnym FTX i jej nowym dyrektorem generalnym, Johnem Rayem, były raczej próbą udzielenia „pomocy” niż mataczenia.

Możliwa ugoda

Bankman-Fried, oskarżony przez prokuratorów o oszukiwanie inwestorów i spowodowanie strat w wysokości miliardów dolarów, 3 stycznia nie przyznał się do ośmiu zarzutów karnych, w tym oszustwa i spisku w celu prania brudnych pieniędzy.

Grozi mu do 115 lat więzienia, jeśli zostanie skazany, chociaż każdy wyrok zostanie ostatecznie ustalony przez sędziego na podstawie szeregu czynników.

Potencjalna ugoda z prokuratorami pozwoliłaby SBF’owi korzystać z narzędzi komunikacyjnych, takich jak Zoom czy WhatsApp, gdyby zainstalował technologię monitorowania w swoim telefonie. Zwolniłoby to również niektóre osoby z zakazu kontaktu z oskarżonym.

SBF i jego upadek

Imperium Sama Bankmana-Frieda zbudowane zostało na aktywach cyfrowych. Firmom udało się zgromadzić fortunę szacowaną na 26 miliardów dolarów. SBF stał się wpływowym darczyńcą politycznym.

Giełda FTX ogłosiła upadłość w listopadzie. Bankman-Fried został poddany ekstradycji z Bahamów, gdzie mieszkał i gdzie zarejestrowana jest FTX, w celu postawienia zarzutów karnych.

AlamedaFTXSBFSędziaŚledztwoUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz